Harry i William opowiedzieli o ostatniej rozmowie z mamą: Do końca życia będę żałował

Anna Respondek 27.07.2018
Książę William i książę Harry
Fotografia: East News

Kiedy Diana odeszła, mieli po kilkanaście lat. 

Tragiczny wypadek, w którym zginęła księżna Diana, był wstrząsającym wydarzeniem, które poruszyło serca ludzi na całym świecie. Pod pałac Buckingham przychodziły tysiące miłośników rodziny królewskiej, aby uczcić chwilą ciszy pamięć o tej wyjątkowej osobistości. 

Harry i William opowiedzieli o ostatniej rozmowie z Dianą 

Oczywiście śmierć księżnej była największym ciosem dla jej dwóch synów, 15-letniego wówczas Williama i 12-letniego Harry'ego. Nastolatkowie przez wiele lat nie potrafili poradzić sobie z tą stratą, o czym opowiadali w wielu wywiadach. 

W niedawno opublikowanym dokumencie o życiu Diany "Diana: Our Mother, Her Life and Legacy" wyszło na jaw, że Harry i William rozmawiali z mamą tuż przed jej śmiercią. Niestety nie wspominają tej rozmowy dobrze i mają do siebie bardzo dużo żalu. William przyznał, że kiedy zadzwoniła, był zajęty zabawą, dlatego nie chciał z nią rozmawiać.

Obaj chcieliśmy pożegnać się bardzo szybko, zwykłe "do później" i tyle. Gdybym wiedział, co wydarzy się później, nie byłbym taki niechętny do tej rozmowy i wszystkiego innego. Ta rozmowa telefoniczna wciąż ciąży mi na umyśle, jak nic innego - przyznał.

Harry również ma do siebie wiele żalu. Oczywiście obaj wiedzą, że nie mogli przewidzieć tych tragicznych wydarzeń, jednak nie potrafią sobie wybaczyć. 

Dzwoniła wtedy z Paryża. Nie do końca pamiętam, co mówiłem, ale do końca życia będę żałował, że ta rozmowa była taka krótka. Przypominam to sobie i jest mi naprawdę ciężko. Będę to przepracowywał sam ze sobą do końca moich dni. Nie wiedziałem, że to będzie moja ostatnia rozmowa z mamą. Przeprowadziłbym ją zupełnie inaczej, gdybym miał choć cień podejrzeń, że jej życie zostanie jej odebrane tej nocy - powiedział. 

Od śmierci Diany minęło już 21 lat, jednak wciąż pozostaje w sercach wielu ludzi. 

Zobacz także: Księżniczka Charlotte to kopia księżnej Diany! Sami porównajcie

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów