Hanna Lis pochwaliła się zdjęciem z młodości. Opowiedziała także o swojej chorobie!

Julita Buczek 26.11.2019
Hanna Lis
Fotografia: Instagram @hanna_lis

Znana dziennikarka opowiedziała o poważnej chorobie na swoim instagramowym profilu.

Hanna Lis to jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek. Prócz pracy w telewizji, radiu czy prasie, zaradna 49-latka ma na swoim koncie pracę w social mediach.

Jej instagramowe konto obserwuje ponad 110 tysięcy fanów. Dzięki tak pokaźnej liczbie obserwatorów jej instagramowa galeria służy często do reklamowania różnego rodzaju produktów.

Hanna Lis o swojej chorobie

Niedawno Hanna postanowiła poruszyć jeden z ważniejszych tematów. W jednym z nowszych postów postanowiła opowiedzieć więcej o chorobie, z którą zmaga się na co dzień. W galerii opublikowała zdjęcie, kiedy była w ciąży. Jak się okazało, nie był to zbyt szczęśliwy okres w jej życiu.

Z cyklu „trudne słowo na E”, a więc ENDOMETRIOZA. Na pierwszym planie jedno z nielicznych zdjęć, jakie mam z moich ciąż. 6. miesiąc z Anką. A teraz przesuńcie w prawo karuzelę. Na drugim, pod bluzką, 8-miesięczna Julka. Nie pozwalałam sobie robić zdjęć w ciąży. Żeby nie zapeszyć. Bo te najpiękniejsze w życiu kobiety 9 miesięcy, były dla mnie zarazem czasem największego lęku. Obie ciąże zagrożone przez endometriozę, ciężko wywalczone, cudem uratowane. Miałam farta, że choroba pozwoliła mi w ogóle zostać matką. Niektórzy pytają, po co w ogóle o tym mówię, oskarżają o ekshibicjonizm, etc. - napisała w najnowszym wpisie.

Pod najnowszą fotografią wywiązała się dyskusja wśród fanów Hanny. Wiele obserwatorek znanej gwiazdy dzieliło się swoimi historiami, niektóre z nich były naprawdę wzruszające. Na sam koniec dziennikarka zachęciła do obserwowania poczynań fundacji, która pomaga kobietom zmagającymi się z tym poważnym schorzeniem.

Mam wrażenie, że endometriozę mam od zawsze, a nikt nie potrafi mi jej zdiagnozować. Niby jest, ale nie wiadomo. Gdzie w Warszawie znajdę najlepszego specjalistę?

Szkoda, że poza ogromnym bólem, który musimy znosić przy tej chorobie, przydałoby się jeszcze spać na pieniądzach. Leczenie jest ogromnie drogie.

Pani Hanko, to co pani robi, jest wyjątkowe! Proszę pomyśleć tylko o tej liczbie kobiet obserwujących pani profil! Jestem przekonana, że wielu z nich nadała pani kierunek w walce z endo!

Co sądzicie o tak emocjonalnym wpisie gwiazdy?

Zobacz także: Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019, wpadka Roxie Węgiel. Dosadnie skomentowała zwycięstwo koleżanki!

Janusz Panasewicz śpiewa na koncercie zespołu Lady Pank
Rozwiąż quiz

Rozpoznasz kultowe polskie piosenki po fragmencie tekstu? Sprawdź się!

Janusz Panasewicz śpiewa na koncercie zespołu Lady Pank

1. "Swoje miejsce znajdź i nie pytaj, czy taki układ ma jakiś sens..."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów