Znani żegnają Karla Lagerfelda. "Będziemy tęsknić"

Paulina Ermel 20.02.2019
Anja Rubik i Karl Lagerfeld
Fotografia: instagram.com/anja_rubik

Śmierć Karla Lagerfelda wywołała szok wśród jego fanów. Wiele gwiazd, które współpracowały ze słynnym projektantem, wciąż nie może się otrząsnąć. Publikują w mediach społecznościowych wyrazy smutku i podziękowania dla artysty.

Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego w Paryżu. Kultowy projektant i dyrektor kreatywny domu mody Chanel chorował na raka trzustki. Artysta współpracował z wieloma gwiazdami. Teraz zamieszczają one poruszające wpisy na Facebooku i na Instagramie, w których wspominają pracę z Lagerfeldem.

Modelki, aktorki, projektanci nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Zobaczcie, jak żegnają wielkiego twórcę.

Znani żegnają Karla Lagerfelda

Jedną z gwiazd, która wielokrotnie podkreślała, jak ważny jest dla niej Karl Lagerfeld, jest Joanna Przetakiewicz. Założycielka i projektantka marki La Mania jako jedna z pierwszych pożegnała wielkiego artystę.

Powtarzałeś zawsze, że trzeba sięgać po swoje marzenia i je realizować. Tak właśnie zrobiłam. Bo we mnie wierzyłeś. Byłeś z tych ludzi, którzy się dzielili - sercem. Nigdy nie zapomnę Twojego poczucia humoru, charyzmy i inteligencji, ale to, co było najważniejsze, to Twoja troska, ciepło, kochanie ludzi. Zawsze byłeś niczym wysoki budynek z antenami sięgającymi chmur, które ściągały kosmiczną energię jak zasięg telewizyjny. Podkreślałeś, że ludzie, z którymi pracujesz, to Twoja rodzina. Znać Cię to był wielki zaszczyt.

Z dyrektorem kreatywnym domu mody Chanel - którym kierował przeszło 36 lat - współpracowały także Magdalena Frąckowiak i Karolina Malinowska. Żona Oliviera Janiaka, która zaczynała od modelingu, wspomniała pracę z mistrzem.

Miałam wielkie szczęście pracować z Mistrzem. Kończy się pewna epoka...

Jak podaje portal Onet, na Instagramie wielkiego artystę pożegnali również polscy projektanci - Łukasz Jemioł i Maciej Zień. Poruszającym zdjęciem i wpisem podzieliła się również Anja Rubik, która uczestniczyła w pokazach Chanel wielokrotnie.

Będziemy tęsknić! Dziękuję za wspólnie spędzone chwile, Karl. Za życzliwość, ogromne serce i poczucie humoru. Moda już nigdy nie będzie taka sama.

Wyrazy smutku płyną także ze strony przyjaciół Karla spoza granic Polski. Projektanta pożegnali m.in. Donatella Versace, Justin Timberlake, Cindy Crawford i Kaia Gerber, siostry Hadid czy Kendall Jenner. Do śmierci wizjonera odnieśli się również Alexa Chung, Diane Kruger, Stella McCartney, Victoria i David Beckhamowie i Antonio Banderas.

Nie żyje Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego. Miał 85 lat. W ostatnich miesiącach jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Do tego stopnia, że projektant nie uczestniczył w ostatnim pokazie Chanel. Chorował na raka trzustki.

Będzie nam ich brakować. Zobaczcie, które znane osoby odeszły od nas w 2018 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów