Gwiazdy wsparły Czarny Piątek. Zalała ich fala krytyki

Magdalena Kulej 26.03.2018
Gwiazdy wsparły „Czarny Piątek”
Fotografia: instagram.com / ostaszewskamaja_official, anja_rubik, olivierjaniak

Polscy aktorzy, muzycy i dziennikarze włączyli się do protestu przeciwko ustawie "Zatrzymaj aborcję", za co spotkali się z krytyką ze strony internautów.

23 marca w wielu polskich miastach odbyły się protesty przeciwko ustawie "Zatrzymaj aborcję" ograniczającej dostęp do tego zabiegu. W związku z Czarnym Piątkiem 55 tysięcy kobiet i mężczyzn  ubranych na czarno wzięło udział w manifestacji przed Sejmem i siedzibą PiS. Na miejscu spotkało się wiele gwiazd polskiego show biznesu.

Zobacz także: Korwin-Piotrowska zdradza, dlaczego nigdy nie wyszła za mąż

Do akcji przyłączali się już od dłuższego czasu, publikując w mediach społecznościowych swoje poparcie dla protestu i nawołując do udziału swoich fanów. Wśród nich znalazły się m.in. Maja Ostaszewska, Magdalena Boczarska, Katarzyna Warnke, Anja Rubik, a także dziennikarki Kinga Rusin, Magda Mołek czy Karolina Korwin Piotrowska. Protestowali również znani mężczyźni. Swoje poparcie dla protestu manifestowali na Instagramie m.in. Michał Piróg, Rafał Maślak i Olivier Janiak.

Tymczasem ich zaangażowanie w akcję przysporzyło im sporo nieprzyjemności i krytyki ze strony internautów. Pod zdjęciami rozgorzały dyskusje między zwolennikami zaostrzenia prawa do aborcji i tymi, którzy całkowicie je odrzucali. Wielu z nich odpowiedziało na apele celebrytów prowokacyjnie. Takie komentarze pojawiły się m.in. na profilu Magdy Mołek. 42-letnia dziennikarka ogłosiła w styczniu, że jest w ciąży. Fakt ten postanowili wykorzystać oburzeni jej poglądami internauci.

Czy usunie Pani ciążę, jeżeli dziecko okaże się być chore? – zapytał jeden z użytkowników Instagrama.

Zobacz także: Katarzyna Zielińska zmieniła fryzurę. Nie wszyscy fani zadowoleni

Równie nieprzychylne komentarze pojawiły się na koncie Mai Ostaszewskiej czy Katarzyny Zielińskiej. Ta druga z okazji Niedzieli Palmowej opublikowała w sieci zdjęcie z gałązką. Internauci zarzucili jej hipokryzję. Wśród nich znaleźli się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Naprawdę popiera Pani tą instytucje , która gardzi kobietami ? Z Palemką pani do nich chodzi? – pyta Zuzanna.

Jeszcze w piątek mówiła pani, że popiera pani kobiety zabijające dzieci. Dzisiaj palmy w kościele - napisał inny internauta.

Ile Pani płacą za to, żeby strajkować? – padają pytania w stronę Mai Ostaszewskiej.  

Zobacz, jak polskie gwiazdy wspierały Czarny Protest w sieci:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów