Gwiazdy, które przyznały się do depresji poporodowej. Opowiedziały o ciężkich chwilach

Katarzyna Leszczyńska 10.04.2018
Kinga Rusin, Paulina Sykut-Jeżyna, Jennifer Lopez
Fotografia: Fotografie: Instagram/Kinga Rusin, Instagram/Paulina Sykut-Jeżyna, Instagram/JLo

Depresja poporodowa dotyczy wielu kobiet. Również gwiazdy się z nią zmagają. Niektóre z nich przełamały temat tabu i zdecydowały się o tym opowiedzieć.

Depresja poporodowa to stan, w którym kobiety po urodzeniu dziecka mają gwałtowne zmiany nastrojów związane z wahaniem hormonów. Taka sytuacja może mieć różne oblicza. Zazwyczaj objawia się w formie tzw. baby blues, który jest znacznie mniej uciążliwy. Kobieta wtedy może być smutna, płaczliwa i czuje niepokój o dziecko. Ciężki stopień depresji poporodowej może już prowadzić nawet do utraty kontaktu matki z niemowlakiem.

Zobacz także: Trenerka fitness pokazała, jak naprawdę wygląda ciało kobiety po porodzie. "Nie będę oszukiwać". Lewandowska skomentowała

Baby blues z reguły dotyczy nawet 50-80% świeżo upieczonych mam. Głębsze stadium depresji poporodowej natomiast jest rzadsze i według statystyk cierpi na nie 10-20%. Okazuje się, że niektóre gwiazdy zmagały się ze stanem depresji poporodowej, o czym opowiedziały. Niektóre z tych historii są naprawdę poruszające. Zobaczcie w poniższej galerii, jakie gwiazdy zmagały się z depresją poporodową.

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów