Gwiazdy "Riverdale" oskarżone o molestowanie seksualne! "Chcemy podjąć kroki prawne"

Gwiazdy "Riverdale": Camila Mendes, K.J. Apa, Cole Sprouse, Madelaine Petsch i Lili Reinhart
Fotografia: Rex Features/East News

Gwiazdy "Riverdale" zostały oskarżone o molestowanie seksualne! Cole Sprouse i Lili Reinhart komentują.

W show-biznesie pojawia się coraz więcej oskarżeń o molestowanie. Teraz tego typu zarzuty zostały skierowane przeciwko gwiazdom serialu "Riverdale". Zagraniczne media donoszę, że anonimowa użytkowniczka Twittera o nazwie użytkownika "Victori66680029", umieściła w serwisie wpis, w którym twierdzi, że Cole Sprouse w 2013 roku miał dopuścić się na niej napaści seksualnej. Niedługo później zarzuty usłyszały także inne gwiazdy serialu - Lili Reinhart, K.J. Apa oraz Vanessa Morgan. Aktorzy zaczęli się bronić.

Zobacz także: Gwiazdor "Riverdale" aresztowany! Brał udział w proteście w Santa Monica

Gwiazdy "Riverdale" oskarżone o molestowanie seksualne! Komentują

W związku z tym, że jako pierwszy zarzuty usłyszał Cole Sprouse, to właśnie on postanowił najszybciej odnieść się do nich.

Zrobił to również przy pomocy Twittera. Młody aktor twierdzi, że oskarżenia wystosowane w kierunku jego i jego kolegów z planu, są nieprawdziwe.

Ja i moi koledzy z planu zostaliśmy fałszywie oskarżeni o przestępstwa seksualne przez anonimowych użytkowników Twittera. Traktuję te oskarżenia bardzo poważnie i będę współpracował z odpowiednimi osobami, żeby znaleźć ich źródło. Fałszywe oskarżenia wyrządzają ogromne szkody rzeczywistym ofiarom napaści seksualnych - napisał Cole na Twitterze.

Również Lili Reinhart nie pozostała obojętna na te oskarżenia. Aktorka zacytowała słowa przyjaciela i napisała, że zamierza podjąć odpowiednie kroki prawne w tej sprawie. 

Zawsze poważnie traktowałam sprawy napaści seksualnych. Udowodniono, że to konto zostało stworzone specjalnie w celu tworzenia fałszywych historii o mnie i mojej obsadzie. Nie znam rzeczy obrzydliwszej, niż kłamstwo na temat napaści seksualnej. (...) Takie kłamstwo może zrujnować życie i karierę - i mogę to nazwać kłamstwem, ponieważ osoba, która wysunęła zarzuty, przyznała już, że opowieści zostały sfabrykowane. Chcemy podjąć kroki prawne - napisała Lili.

Swój komentarz postanowiła zamieścić także Madelaine Petsch, serialowa Cheryl, której te zarzuty bezpośrednio nie dotknęły. Stanęła jednak w obronie swoich przyjaciół i... wszystkich ofiar molestowania.

Właśnie dlatego czasami prawdziwych zarzutów o napaść seksualną nie traktuje się poważnie. Powinieneś się wstydzić, to obrzydliwe - napisała.

Vanessa Morgan podała dalej wpisy Cole'a Sprouse'a. K.J. Apa nie skomentował całej sytuacji.

Zobacz także: "Netflix face" dotyka coraz większą liczbę osób. To zjawisko może być bardzo niebezpieczne! 

Ten grafik stworzył niezwykły projekt! Zestawia portrety gwiazd z ich młodszymi wcieleniami. Zobaczcie, jak oni się zmienili!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów