Gwałtowne ochłodzenie w całej Polsce. Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

Magdalena Barszczak 14.11.2018
mężczyzna chroniący się parasolem przed śnieżycą
Fotografia: ROBERT STACHNIK/REPORTER

Najwyższy czas wyjąć z szafy zimowe kurtki!

Pierwsza połowa listopada przywitała nas rekordowo wysokimi temperaturami. Świąteczny weekend był wyjątkowo ciepły, a 13 listopada na południu Polski termometry zarejestrowały nawet 18 stopni. To jednak ostatnia taka temperatura w tym roku. Od przyszłego tygodnia synoptycy zapowiadają drastyczne ochłodzenie i pierwszy śnieg.

Po rekordowo ciepłym listopadzie czekają nas pierwsze przymrozki. Według meteorologów Meteo France druga połowa miesiąca będzie znacznie chłodniejsza. A to wszystko za sprawą "arktycznej blokady" znajdującej się między Wielką Brytanią, Islandią oraz Grenlandią. Będzie ona kształtowała pogodę do końca grudnia. 

Idą przymrozki! Kiedy spadnie śnieg?

W ciągu najbliższych tygodni temperatura może spaść poniżej zera. Ochładzać zacznie się już w środę 14 listopada. Według IMGW termometry wskażą od 9 do 11 stopni Celsjusza, a na Podhalu nawet 5 stopni Celsjusza. W wielu miejscach w Polsce już ze środy na czwartek odnotujemy przygruntowe przymrozki.

W weekend w wielu rejonach kraju po raz pierwszy w tym sezonie spadnie śnieg. Termometry gdzieniegdzie pokażą zaledwie 4 stopnie Celsjusza. Synoptycy zapowiadają opady śniegu, które mogą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Zdecydowanego ochłodzenia możemy spodziewać się od poniedziałku 19 listopada. Według meteorologa Tomasza Wasilewskiego w przyszłym tygodniu temperatura spadnie o około 10 stopni. W niektórych miejscach Polski na słupkach rtęci zobaczymy nawet 1 stopień na minusie. 

Zobacz także: Jaka będzie zima 2018/2019? Jasnowidz przewiduje, co nas czeka

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Masz dosyć polskiej pogody? Tu naładujesz akumulatory!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów