Znany aktor przerywa milczenie ws. Kevina Spaceya. "Nie potrafił utrzymać rąk przy sobie"

Magdalena Barszczak 04.07.2018
Kevin Spacey, Guy Pierce
Fotografia: EAST NEWS

Wszczęto śledztwo ws. kolejnych oskarżeń o molestowanie seksualne.

Kolejne oskarżenia przeciw Kevinowi Spaceyowi. Londyńska policja wszczęła nowe dochodzenia. Trzej mężczyźni twierdzą, że byli napastowani przez gwiazdora w 1996, 2008 i 2013 roku w różnych częściach Wielkiej Brytanii - donosi BBC. W sumie przeciw głównemu bohaterowi "House of cards" toczy się 6 śledztw o molestowanie i napaści seksualne.

Zobacz także: To będzie ostatni film Kevina Spaceya? Tym razem reżyser nie wyciął scen z aktorem

Aktor Guy Pearce o współpracy z Kevinem Spaceyem

Wygląda na to, że to nie koniec sensacyjnych doniesień. Ostatnie wyszły na jaw za sprawą Guya Pearce'a, który pracował ze Spaceyem na planie "Tajemnic Los Angeles" w 1997 roku. Aktor takich filmów jak: "Memento", "Geniusz" i "Jak zostać z królem" zasugerował, że jego starszy kolega po fachu niewłaściwie go dotykał.

Trudno o tym mówić w tej chwili. Niesamowity aktor, świetny aktor, ale miałem z nim ciężko. Nie potrafił utrzymać rąk przy sobie. Na szczęście miałem wtedy 29 lat, a nie 14 - powiedział w wywiadzie dla Andrew Dentona.

Przypomnijmy, czarne chmury nad Kevinem Spaceyem zbierają się od zeszłego roku. Wówczas Anthony Rapp przyznał, że w wieku 14 lat był molestowany przez hollywoodzkiego gwiazdora. Spacey przeprosił wtedy, dodając, że nie pamięta takiego zdarzenia i wyznał, że jest gejem.

Kiedy inni ośmieleni przez Rappa mężczyźni zaczęli mówić o niewłaściwym zachowaniu wobec nich, wybuchł skandal. Spacey stracił główną rolę w „House of Cards”. Sceny z nim wycięto także z filmu „Wszystkie pieniądze świata”.

Zobacz także: Kevin Spacey odpowiada na zarzuty o molestowanie i po raz pierwszy mówi o swojej orientacji

Guy Pearce o pracy ze Spaceyem - fragment od 0:54:

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów