Guma do żucia ma wpływ na to, jak wyglądasz. Powinniście z niej zrezygnować!

Julita Buczek 31.10.2018
guma do żucia
Fotografia: Shutterstock

Guma do żucia może powodować powstanie zmarszczek. Sprawdź, dlaczego warto z niej zrezygnować

Guma ma przede wszystkim odświeżać oddech. Wielu ekspertów uważa jednak, że żucie gumy pomaga w uspokojeniu i skupieniu się na bieżących czynnościach. Jej dodatkowym atutem jest również łagodzenie napięcia mięśniowego. Po gumę do żucia, jak twierdzi wielu dentystów, warto sięgać po posiłkach, wtedy pomoże zapobiec powstawaniu próchnicy. 

Wady wynikające z żucia gumy

Żucie gumy ma sporo zalet, ale również wad, które mogą negatywnie wpływać na wygląd naszego ciała. Niektórzy stomatolodzy twierdzą, że żucie gumy może mieć duży wpływ na pojawienie się pierwszych zmarszczek. Na twarzy będą mogły pojawić się zmarszczki, a także rozrosną się mięśnie żuchwy. To pierwszy etap, aby wyglądać starzej, a co za tym idzie, nasza szczęka będzie mocniej zarysowana.

Żucie gumy szkodzi urodzie

W wywiadzie dla brytyjskiego Glamour, stomatolog dr Bexfield przyznała, że bardzo często ostrzega swoje pacjentki przed żuciem gumy.

Ciągłe powtarzanie jakiejś mimiki – uśmiechanie się, mrużenie oczu lub marszczenie brwi – powoduje powstawanie zmarszczek. Przez nadmiernie żucie gumy zmarszczki mogą się pojawiać w okolicach górnej wargi.

Argumentacja dentystki jest przekonująca, podczas żucia gumy mięśnie twarzy są ponadprzeciętnie aktywne.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Te produkty mogą mieć bardzo duży wpływ na wygląd twojej skóry. Sprawdź, czy wiesz co jesz

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów