Grażyna Szapołowska krytykuje "Kler" i broni księży. "To zwykła nagonka"

Magdalena Barszczak 10.10.2018
Grażyna Szapołowska
Fotografia: Michal Wozniak/East News

Kolejny mocny głos ws. kontrowersyjnego filmu Wojciecha Smarzowskiego.

Nie milkną echa kontrowersji wokół najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Głos na temat "Kleru" zabierają dziennikarze, artyści i politycy. Niektórzy, tak jak Anna Popek, bronią historii o księżach. Inni ją krytykują. Ostatnio w mocnych słowach o produkcji wypowiedział się Wojciech Cejrowski.

Szapołowska ostro o "Klerze"

Dawno żaden film nie wzbudzał takich emocji. I mimo że wiele osób chwali go za poruszanie ważnych tematów, nie brakuje też głosów oburzenia. Czarny obraz Kościoła katolickiego w Polsce nie przypadł go gustu Grażynie Szapołowskiej, która opinią o "Klerze" podzieliła się z "Faktem".

Aktorka przyznała w rozmowie z dziennikiem, że nie obejrzy najnowszej produkcji Smarzowskiego, bo nie ma na to czasu.

Nie widziałam tego filmu i raczej na niego do kina się nie wybiorę. Mam ważniejsze sprawy na głowie i szczerze, to mam w nosie „Kler” – mówiła.

Zobacz także: "Kler" będzie dostępny online! Kiedy i gdzie?

To nie przeszkodziło jej jednak wyrobić sobie zdania na temat "Kleru". Szapołowska skarży się na uproszczenia w filmie i broni księży. Przestrzega przed wrzucaniem wszystkich duchownych do jednego worka. Według niej obraz Smarzowskiego jest dla nich krzywdzący.

Nie lubię generalizowania i gadek, że wszyscy księża to pedofile i molestują dzieci. Nie jestem świętą i złamałam prawie każde przykazanie Boże, jestem też ostatnią osobą, którą można by nazwać moralizatorką, ale ten film mnie jakoś nie grzeje - kontynuowała.

Na koniec aktorka namawia opinię publiczną, by - zamiast dyskutować o "Klerze", zajęła się "czymś pożytecznym".

Apeluję o spokój i rozsądek w temacie wylewania pomyj na wszystkich księży i o zajęcie się w życiu czymś pożytecznym, np. pójściem na spacer z psem. To zwykła nagonka, a nagonki zatruwają mi powietrze, sprawiając, że nie mogę oddychać. Dosyć tego! - podsumowała.

Tymczasem "Kler" do tej pory zobaczyło już ponad 2,5 mln widzów, a liczba ta ciągnie rośnie. 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów