Grafik z Pakistanu przerobił obrazy Picassa. Technika 3D im służy

Redakcja 07.04.2017
Omar Aqil
Fotografia: www.behance.net/omaraqil

Artysta z zamiłowania tchnął w dzieła mistrza nowe życie. 

Omar Aqil jest grafikiem z Lahore w Pakistanie. Na początku 2017 roku postanowił odpocząć od projektowania fontów na zamówienie i stworzył projekt MIMIC

Aqil wybrał sześć obrazów Pabla Picassa i przerobił je na wizualizacje 3D za pomocą programów takich jak Photoshop, Ilustrator i Cinema 4D-Vray. Jak sam twierdzi, dzięki temu zabiegowi udało mu się wykreować nowe właściwości fizyczne słynnych dzieł sztuki. Twórczość Pakistańczyka dopuszcza nowe sposoby interpretacji obrazów najsłynniejszego hiszpańskiego malarza.

Samozwańczy artysta przyznaje, że Picasso inspiruje go od czasów studenckich. Wtedy to Omar zorientował się, że wizualny język mistrza kubizmu tworzy nowe formy, które ze sobą współgrają. 

W tej mimikrze pokazałem, jak wykorzystać swoje umiejętności, gdy natrafiamy na złożoność czyichś myśli. Przedstawiłem, jak zmieniają się znaczenia kształtów i form oraz tworzą się nowe właściwości fizyczne. Seria hiper-realistycznych wizualizacji to nowa wersja dzieł Picassa. Staram się dokładniej zagłębić w jego formy geometryczne. Naprawdę trudno mi to odtworzyć – czytamy wypowiedź Omara Aqila zamieszczoną w serwisie Behance.net.

Omar Aqil skończył Uniwersytet Sztuki i Designu w Pendżabie. Przez ostatnie 7 lat pracował w przemyśle reklamowym, a grafiką artystyczną zajmował się hobbystycznie. Projekt MIMIC zadebiutował w sieci 4 kwietnia 2017 roku.

Po kilku dniach wzbudził zainteresowanie amerykańskich mediów - takich jak Highsnobiety.com czy HypeBeast.com. Trójwymiarowe reprodukcje obrazów Picassa powstałych w latach 1928-49 można zobaczyć na stronie Behace.net.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów