Górskie szczyty zdobywała w bikini. Alpinistka zmarła z powodu hipotermii

Magdalena Barszczak 23.01.2019
Tajwańska alpinistka Gigi Wu
Fotografia: Facebook.com/ggwu.wcy

Turystka wpadła do wąwozu podczas samotnej wędrówki. 

Nie żyje 36-letnia alpinistka Gigi Wu. Tajwanka znana była z tego, że ostatnie etapy swoich wspinaczek pokonywała w bikini. Podczas jednej z wypraw osunęła się do wąwozu. Kobieta zmarła prawdopodobnie na skutek hipotermii.

Zobacz także: Nie żyje Roman Kołakowski. Miał 61 lat

Nie żyje alpinistka Gigi Wu

GiGi Wu, znana jako "bikini climber", w sobotę osunęła się z 30 metrów w przepaść i wpadła do wąwozu. Stało się to podczas samotnej wędrówki po Górach Tajwańskich, w parku narodowym Yushan. Ranna 36-latka zadzwoniła przez telefon satelitarny do swoich przyjaciół, których poprosiła o wezwanie pomocy.

Przez trudne warunki pogodowe służby ratunkowe nie zdołały dotrzeć do poszkodowanej helikopterem. W końcu na pomoc wysłano grupę strażaków. Jak donosi telegraph.co.uk, ciało Wu znaleziono w poniedziałek w południe. Przyczyną śmierci była prawdopodobnie hipotermia, czyli wychłodzenie organizmu. Na tej wysokości warunki pogodowe zagrażają życiu.

Nie wiadomo, czy W. w chwili wypadku miała na sobie kostium kąpielowy, ale według mediów to mało prawdopodobne. 36-latka była doświadczoną alpinistką. Góry zdobywała w pełnym ekwipunku, a dopiero przed szczytem przebierała się w kostium kąpielowy. Był to jej znak rozpoznawczy. Zdjęcia publikowała potem w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Najsłodszy pies świata nie żyje. Boo był prawdziwą gwiazdą internetu

Gwiazdy, które odeszły w 2018 roku

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów