Google zmienia granice Polski. Niestety, w sposób niekoniecznie wszystkich zadowalający

Paulina Szestowicka 10.11.2016
Dorota Gardias z mapą Polski
Fotografia: East News

Mapy Google nie pokazują prawdziwego zarysu terytorium Polski. Niejedna osoba by powiedziała: "Przypadek? Nie sądzę".

Google przesunął granice Polski. Oczywiście w Mapach Google, a nie rzeczywistości - póki co, możemy spać spokojnie. Ciekawe tylko, czy to przypadek, że wpadka Google została nagłośniona przed Narodowym Świętem Niepodległości. 

Na "nowej mapie" terytorium Polski jest mniejsze o okolice Olsztyna i Morąga. Po przejściu na kolejny widok mapy, Polska jest odrobinę większa, ale jej granice nadal nie są idealne i brakuje kilku obszarów. Mateusz Nowak ze Spide's Web skierował zapytanie do Google i otrzymał informację, że w najbliższym czasie błąd powinien zostać naprawiony. 

Udało nam się ustalić, że problem powinien zostać już usunięty przez Google i w ciągu najbliższego czasu dostępna w różnych miejscach usług Google mapa Polski wróci do doskonale znanych nam granic - czytamy na Spirsdweb.pl. 

Jak łatwo się domyślić, internauci do błędu podeszli z dystansem, żartując, ze to pewnie efekt pierwszy ustaleń między Donaldem Trumpem a Władimirem Putinem. Wielu żałuje, że Google zabiera nam część ziemi, a nie daje. Wtedy wszystko byłoby w jak najlepszym porządku. 

Mapa Polski w Google
Fotografia: www.google.pl

Mapa Polski w Google

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów