Główny Inspektor Sanitarny znów przy mikrofonie. W rytm "Jingle Bells" zachęca do szczepień przeciwko grypie

Redakcja 28.11.2016
Screen z wideo "Gisu mówi - Zabezpiecz się!"
Fotografia: www.youtube.com

Marek Posobkiewicz, znany jako raper Gisu, w najnowszym spocie znów zaskakuje brakiem talentu wokalnego. 

Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, internautom w całej Polsce dał się poznać rok temu, kiedy do sieci trafił klip, w którym jako raper Gisu, przestrzegał przed zażywaniem dopalaczy. 

Ponieważ spot Głównego Inspektoratu Sanitarnego cieszył się ogromną popularnością, pomimo raczej nieprzychylnych komentarzy internautów, którzy na rapującym Posobkiewiczu nie pozostawili przysłowiowej "suchej nitki", szybko powstały kolejne filmiki - dotyczące kleszczy, szczepień dzieci, przeszczepów, palenia papierosów, czy chociażby zbierania i jedzenia grzybów. 

W najnowszym spocie Gisu ponownie zachęca do szczepień - tym razem przeciwko grypie. Termin stworzenia spotu nie jest przypadkowy, bo sezon na zachorowania na grypę trwa w najlepsze. A żeby było jeszcze bardziej klimatycznie, w najnowszych spocie Marek Posobkiewicz nawiązuje do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Nie dziwi więc strój Świętego Mikołaja i dobrze znana melodia "Jingle Bells".

Zaszczep się, zaszczep się póki na to czas. Gdyby nie szczepienia mniej byłoby nas. Zaszczep się, zaszczep się, każdy mądry wie - jeśli grypy nie chcesz mieć, to zabezpiecz się - śpiewa Marek Posobkiewicz w spocie "Gisu mówi - Zabezpiecz się!".

Ten krótki klip, bo zaledwie minutowy obejrzano 3 tysiące razy i oby nie był to koniec jego popularności. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, według WHO z powodu grypy każdego roku na świecie umiera kilkaset osób. Być może dzięki akcji rapera Gisu wzrośnie świadomość Polaków. Choć klipów Marka Posobkiewicza nie można nazwać profesjonalnymi, a jego umiejętności wokalne pozostawiają wiele do życzenia, cel wydaje się być zrealizowany.

Założenie jest przecież dla wszystkich jasne - zaktywizować media i zmusić je do podjęcia i nagłośnienia ważnych tematów. A to, dzięki rymom częstochowskim i dość kiepskim umiejętnością wokalnym, udaje mu się doskonale. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów