Głośna praca Banksy'ego została zniszczona. Artysta pokazał zdjęcie

Banksy - zniszczono dzieło artysty.
Fotografia: AP/Associated Press/East News

Jedna z najgłośniejszych prac Bansky'ego została zniszczona. Artysta wypowiedział się w tej sprawie i opublikował zdjęcie.

Banksy to jeden z najbardziej znanych artystów streetartowych. Jego murale znane są ludziom z całego świata. Na odważnych pracach przedstawia swoje poglądy i przemyślenia, często humorystyczne i związane z polityką. Miesiąc temu głośno było o muralu, który nagle zniknął ze ściany budynku w Dover. Dopiero teraz ujawniono, co się z nim stało.

Dzieło Banksy'ego zostało zamalowane. Artysta komentuje

Podejrzewano, że praca mogła zostać przeniesiona, tymczasowo zasłonięta lub zmieniona przez samego artystę. Dopiero teraz jej prawdziwy los został ujawniony. Okazuje się, że kontrowersyjne dzieło komentujące brexit zostało zniszczone. Cała praca została pokryta białą farbą. Banksy przekazał swoim obserwatorom na Instagramie, że sam planował przerobić dzieło w dzień wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, jednak ktoś go uprzedził.

Och. Planowałem, by w dzień brexitu przemalować mural na ten… Wygląda na to, że ktoś jednak go zamalował. Nieważne. Biała flaga jest tak samo wymowna - napisał w opisie.

Banksy opublikował na swoim profilu na Instagramie dwa zdjęcia. Na pierwszym widzimy jego wizję przerobionego muralu. Na drugim zaś to, w jaki sposób zniszczono dzieło. Fani nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Swoje oburzenie wyrażają również dziennikarze, publicyści, a nawet politycy.

Jestem bardzo rozczarowany zniknięciem muralu Banksy’ego w Dover. Prosiliśmy Historyczną Anglię, by wykorzystali swoje moce i ochronili tę pracę, jednak odmówili. A oto efekt rozmowy. Co za wstyd… - przekazał Charliego Elphicke, członek brytyjskiego parlamentu.

Zobacz także: Banksy zaprezentował nowe graffiti. Porusza bardzo ważny temat!

Jak dobrze znasz filmowe hity wszech czasów? Tylko prawdziwy kinomaniak odpowie na wszystkie pytania.

Quiz: filmy wszech czasów
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz filmy wszech czasów? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów..

Quiz: filmy wszech czasów

1. Czy głównemu bohaterowi filmu "Skazani na Shawshank" udaje się zbiec z więzienia?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów