"Glamour" wyretuszował okładkę amerykańskiej edycji. "Polki tez mają cellulit!"

Paulina Szestowicka 23.02.2017
"Glamour" - marzec 2017
Fotografia: www.facebook.com/Glamourpl

Czytelniczki są niezadowolone z powodu tego, że polska edycja poprawiła zdjęcie Leny Dunham.

"Glamour" poprawił uda Leny Dunham. Polska redakcja pisma w przeciwieństwie do amerykańskiej nie chciała mieć na okładce cellulitu

Pierwsza strona marcowego numeru "Glamour" została pokazana na oficjalnym profilu na Facebooku. Kilka minut po opublikowaniu okładki pojawiły się komentarze niezadowolonych czytelniczek.

ŻENADA! Amerykanie mogą oglądać cellulit a Polacy już nie?! I wy jesteście gazetą dla kobiet?

SŁABO. Dziewczyny = autentyczność, brak zakłamania, akceptacja własnego ciała. Niestety polskie Glamour = fotoszop, ściema, plastik.

To jest jakaś paranoja. Na okładce kobieta, która na każdym kroku, zawsze i wszedzie prosi, żeby nie traktować jej photshopem - tutaj oczywiscie ta prośba została zignorowana, bo przecież musi jakoś wyglądać. A w środku co? "Aktywistki. Dziewczyny walczą o swoje prawa, nie tylko na Instagramie." oraz "Świat 3.0. Witamy w wirtualnej rzeczywistości! Selfie, na którym zamiast ciebie jest twój awatar. Już̇ wkrótce przestaniesz odróżniać́ to, co prawdziwe, od tego, co wygenerowano komputerowo." Czy ktoś u was w redakcji nadzoruje w jakikolwiek sposób spójność waszego przekazu, czy wszyscy tam cierpią na rozdwojenie jazni? Jedno wielkie WTF.

Oddawać cellulit!

Polki tez mają cellulit!

Komentarze na Facebooku pod zdjęciem nowej okładki "Glamour"
Fotografia: www.facebook.com/Glamourpl

Komentarze na Facebooku pod zdjęciem nowej okładki "Glamour"

nie UDAło się 

Lena Dunham była bardzo dumna, że amerykańska edycja "Glamour" umieściła jej niewyretuszowane zdjęcie na okładce. Kiedy czasopismo trafiło do sprzedaży, aktorka opublikowała emocjonalny wpis na Instagramie, w którym szczerze napisała, że niedoskonały wygląd był jej największym problemem.

Od kiedy byłam nastolatką mówiono mi, że wyglądałam śmiesznie. Wzdęty brzuch, królicze zęby, koślawe kolana - wszystko we mnie nie grało i te opinie i myśli prześladowały mnie na każdym kroku. Przybierałam pozę bezczelnie pewnej siebie, ale tak naprawdę byłam przerażona i zraniona tymi komentarzami i niechęcią. Wyjaśnijmy sobie coś - nie nienawidziłam siebie za to, jak wyglądałam. Nienawidziłam kulturę, która mówiła, że mam się nienawidzić. Kiedy rozpoczęła się moja kariera, niektórzy ludzie celebrowali mój wygląd, ale zawsze przez pryzmat tego, że jestem odważna. Zastanawiali się, czy to nie moja wyjątkowa odwaga pozwala mi pokazywać TO ciało w telewizji – napisała aktorka na Instagramie.

Okładka amerykańskiej edycji "Glamour" miała być zwieńczeniem walki Leny Dunham ze stereotypami, dyskryminacją i lansowaniem ideału piękna, który jest efektem wielogodzinnej pracy grafików. 

Dziś to ciało widnieje na okładce magazynu, który czytają miliony kobiet. Bez Photoshopa, wszystkie moje niedoskonałości jak na talerzu - napisała.

Szkoda, że "to ciało" nie widnieje na okładce polskiej edycji magazynu. 

Amerykańska okładka "Glamour" z Leną Dunham

Amerykańska okładka "Glamour" z Leną Dunham
Fotografia: "Glamour"
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów