Gigantyczne odszkodowanie za śmierć Carrie Fisher. Disney się ubezpieczył

Katarzyna Mordalska 02.01.2017
Gwiezdne wojny
Fotografia: East News

Aktorka Carrie Fisher, odtwórczyni roli księżniczki Lei w „Gwiezdnych wojnach”, zmarła 27 grudnia 2016 roku na atak serca.

Wytwórnia Disney może liczyć na ponad 50 mln dolarów odszkodowania w związku ze śmiercią Carrie Fisher. Jak donosi Independent.co.uk, potentat mediowy ubezpieczył się na okoliczność, gdyby aktorka nie mogła wystąpić ponownie w kultowej roli. Carrie Fisher podpisała z wytwórnią kontrakt na trzy kolejne części serii „Gwiezdne wojny”. Do zrealizowania pozostała jedna z nich, ale aktorka zmarła przedwcześnie w wieku 60 lat. Wytwórnia Disney ubezpieczyła kontrakt na kwotę 50 mln dolarów i teraz czeka na wypłatę odszkodowania.

Carrie Fisher zagrała w dwóch nowych częściach serii – „Część VII. Przebudzenie Mocy” oraz „Części VIII”, do której zdjęcia z udziałem aktorki zakończyły się w lipcu. Wysoka kwota ubezpieczenia świadczy o tym, jak ważną dla wytwórni aktorką była odtwórczyni roli księżniczki Lei. Ostatnia część z planowanej trylogii prawdopodobnie będzie miała zmieniony scenariusz. Nie spekuluje się natomiast o ewentualnym zastąpieni aktorki.

Rekordowe odszkodowanie prawdopodobnie będzie musiało wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe Lloyd’s od London, w którym Disney, za pośrednictwem spółki Exceptional Risk Advisors z siedzibą w New Jersey, wykupił polisę. Spółka zajmuje się jedynie pośrednictwem, a ciężar wypłaty odszkodowania znajduje się po stronie brytyjskiego towarzystwa ubezpieczeniowego. Według Independent.co.uk, zobowiązanie jest konieczne do zrealizowania, gdyż zostały wypełnione znamiona umowy – śmierć aktorki jednoznacznie wiąże się z niezrealizowaniem postanowień kontraktu.

Carrie Fisher po raz pierwszy wcieliła się w postać księżniczki Lei w 1977 roku i od tamtej pory kariera 19-letniej wówczas aktorki nabrała rozpędu. Przyczynił się do tego ogromny sukces serii filmów „Gwiezdne wojny”, które zyskały popularność na całym świecie. Aktorka zmarła pod koniec grudnia ubiegłego roku po tym, jak klika dni wcześniej przeszła zawał podczas lotu samolotem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów