Gienek Loska walczy o życie! Nie wybudził się po operacji

Paulina Ermel 14.09.2018
Gienek Loska
Fotografia: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Gwiazdor programu "X-Factor" jest w śpiączce. O sytuacji poinformowała Polska Fundacja Muzyczna.

Gienek Loska jest w śpiączce. Zwycięzca programu "X-Factor" i muzyk znany z ulicznej gry w Warszawie nie wybudził się po operacji ratującej życie. Informację o stanie zdrowia artysty podała na swoim facebookowym profilu Polska Fundacja Muzyczna. Co się stało?

Gienek Loska w śpiączce

W maju tego roku Gienek Loska odwiedzał swoją mamę na Białorusi. To właśnie podczas odwiedzin doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach. Jak podaje portal Onet, lekarze zajęli się Loską dopiero 11 godzin po wylewie. Muzyk nie wybudził się po operacji i do dzisiaj jest w śpiączce.

"Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane" - czytamy w oświadczeniu Polskiej Fundacji Muzycznej.

Organizacja pomaga Gienkowi na Białorusi. Zbiera też potrzebne środki na całodobową opiekę, która jest niezbędna. Stara się również o przetransportowanie Loski do Polski. Artystę wspierają liczne polskie gwiazdy - w mediach społecznościowych poruszające wpisy zamieścili m.in. Michał Szpak i Czesław Mozil.

Przypomnijmy, że Gienek Loska to zwycięzca programu "X-Factor". Bluesowy muzyk ma dopiero 43 lata.

Zobacz także: Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów