Gessler wylicza najczęstsze błędy Polaków podczas Świąt. Jedna potrawa jej zdaniem wychodzi najgorzej

Katarzyna Leszczyńska 18.12.2017
Magda Gessler o świętach
Fotografia: Instagram/Magda Gessler

Popełniacie te błędy?

Magda Gessler uwielbia Boże Narodzenie. Ostatnio o swoich przygotowaniach do świąt opowiedziała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Gwiazda zdradziła, że każdego roku ten wyjątkowy okres spędza ze swoimi najbliższymi. W jej domu pod Warszawą zbiera się cała rodzina, żeby wspólnie świętować. Restauratorka przyznała, że choć doskonale potrafi gotować, jest to dla niej niezwykle stresujące wyzwanie.

Dla Magdy Gessler czas spędzony z najbliższymi jest bardzo ważny. Organizując Wigilię, czuje się zobowiązana do zachowania rodzinnej tradycji świątecznej. Stara się zorganizować wszystko jak najlepiej, podobnie jak dawniej robiły to jej mama i babcia. Dziś przyznaje, że rozumie, dlaczego obie panie co roku były w tym okresie zmęczone.

Co roku jestem onieśmielona, bo moja mama i babcia robiły genialne święta, dawały nam wszystkim poczucie bezpieczeństwa. (…) Teraz, kiedy je zastępuję, rozumiem, jak bardzo trudna to rola. I tak jak one przez całe życie, tak teraz ja siadam do Wigilii naprawdę zmęczona - powiedziała Gessler.

Oczywiście najważniejszym punktem świąt Magdy Gessler, podobnie jak w innych polskich domach, są potrawy wigilijne. Restauratorka sama przygotowuje wszystkie dania. Zdecydowała się wskazać, jakie błędy Polacy popełniają podczas tworzenia potraw świątecznych. Jej zdaniem marnujemy zbyt dużo jedzenia. Oprócz tego wskazała błędy techniczne świątecznych dań.

Źle smażą karpia, rzecz jasna. Aż się poci od tłuszczu, sterczą mu ości i śmierdzi mułem. Niestety, to jest koniec świata. Udawanie, że to jakoś smakuje, jest udręką dla całego domu i wszyscy się modlą, żeby wreszcie spłynął ze stołu. Na drugim miejscu jest kupowanie produktów z niesprawdzonych miejsc – powiedziała restauratorka.

Jej zdaniem dużym błędem, który popełniają Polacy podczas przygotowywania dań świątecznych, jest również używanie polskiej cebuli. Restauratorka twierdzi, że w tym wypadku lepiej sprawdzi się ta w wersji białej. Magda Gessler na pewno wie, co mówi, w końcu od lat sama przygotowuje święta w swoim domu i jest jedną z najsłynniejszych kreatorek smaku w Polsce. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów