George Michael jednak popełnił samobójstwo? "Za piątym razem się udało"

Magdalena Barszczak 23.07.2018
George Michael
Fotografia: AFP/EAST NEWS

Fadi Fawaz: Mam dosyć pytań o to, co zdarzyło się w Boże Narodzenie.

W grudniu 2016 roku całym światem wstrząsnęła wiadomość o śmierci George'a Michaela. Powodem zgonu miała być kardiomiopatia rozstrzeniowa z zapaleniem mięśnia sercowego oraz stłuszczeniem wątroby. Co kilka miesięcy na jaw wychodzą nowe fakty na temat ostatnich lat życia artysty. Zdaniem jego wieloletniego partnera, byłego aktora porno Fadiego Fawaza, pamiętnej, świątecznej nocy wokalista przedawkował środki uspokajające i narkotyki.

George Michael popełnił samobójstwo?

Z maili wysyłanych do magazynu "The Sun" wynika, że to nie był pierwszy raz gwiazdora. Piosenkarz miał od lat dążyć do samounicestwienia, mieszając crack, marihuanę, alkohol i kokainę. Według jego kuzynki budził się w swoich wymiocinach - to był częsty scenariusz imprez, w których uczestniczył. On chciał umrzeć - podkreśla Fadi Fawaz. 

Mam dosyć pytań o to, co zdarzyło się w Boże Narodzenie. George umarł w rocznicę urodzin swojej zmarłej matki, więc niech to będzie dostateczna wskazówka. (...) To była kolejna próba, za piątym razem w końcu udało mu się zakończyć swoje życie - dodaje.

George Michael miał być bardzo zżyty z matką, która odeszła w 1997, przegrywając walkę z rakiem. Cierpiał także po śmierci swojej wielkiej miłości Anselmo Feleppy. Według niektórych lekarzy to właśnie niewyleczony żal i tęsknota popchnęły go w ramiona autodestrukcji.

Pierwszej próby samobójczej miał dokonać w 2014 roku. Został wtedy znaleziony nieprzytomny w wannie w Highgate. Ustalono, że przedawkował narkotyk o nazwie GHB. Mediom, który pytały o pobyt w szpitalu, powiedziano, że Michael przechodzi "rutynowe badania".

Zobacz także: To nie serce zabiło George'a Michaela? Nowe fakty w sprawie śmierci gwiazdora

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów