O północy gaszą światła i kupują niebieską bieliznę. Sprawdź, czy znasz noworoczne zwyczaje [QUIZ]

Redakcja 22.12.2016
Sylwester w Sydney
Fotografia: East News

Niektórzy wyrzucają telewizory i jedzą aż siedem razy w ciągu dnia. Są takie zwyczaje noworoczne, w które trudno uwierzyć. 

O tym, że nadejście Nowego Roku wita niemal cały świat, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Tę niezwykłą chwilę celebruje się w wyjątkowy sposób. Jedni wybiorą szampańską zabawę przy suto zastawionym stole, inni świętowanie do rana z przyjaciółmi w centrum miasta, a jeszcze inni założą ciepłe piżamy i zasiądą przed telewizorem. 

Bez względu na to, który sposób świętowania wybierzemy, powitanie Nowego Roku jest dla większości z nas wielkim przeżyciem. Przecież to właśnie wtedy żegnamy to co było, i otwieramy się na to, co przyniesie kolejny rok. To też dla wielu chwila podsumowań i moment składania noworocznych obietnic. 

Nowy Rok to wyjątkowe wydarzenie, na które przygotowuje się cały świat. Każde państwo ma jednak inne, charakterystyczne tylko dla siebie, zwyczaje. Bo przecież nie we wszystkich krajach świętowanie Nowego Roku przypada w tym samym czasie. Z okazji Nowego, miejmy nadzieje jeszcze lepszego, Roku przygotowaliśmy wyjątkowy quiz. Sprawdźcie, czy wiecie, w którym kraju z okazji Sylwestra tłucze się talerze, a w którym witając Nowy Rok gasi się światła. Gotowi? 

Rozwiąż quiz

Są takie zwyczaje, w które aż trudno uwierzyć. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz je wszystkie

1. W tym kraju, z okazji nadejścia Nowego Roku wyrzuca się stare urządzenia np. telewizory. W ten sposób mieszkańcy pozbywają się niepotrzebnego balastu. Czy wiesz, co to za kraj?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów