Gdy miała 15 lat, matka zastrzeliła jej ojca. Charlize Theron wraca do traumatycznych wydarzeń w szczerym wywiadzie

Redakcja 25.07.2017
Charlize Theron
Fotografia: East News

Przez wiele lat aktorka twierdziła, że jej ojciec zginął w wypadku samochodowym. 

Charlize Theron przy okazji promocji filmu "Atomic Blonde", w wywiadzie radiowym udzielonym Howardowi Sternowi opowiedziała o traumatycznych doświadczeniach z przeszłości. 

Hollywoodzka aktorka pierwszy raz o swoim trudnym dzieciństwie opowiedziała kilka lat temu. Jej ojciec był alkoholikiem i znęcał się zarówno nad nią, jak i jej matką. Gdy miała 15 lat, wrócił do domu pod wpływem alkoholu z bronią w ręku i zagroził, że wszystkich zabije. Matka aktorki chwyciła za broń i zastrzeliła go. Sąd uznał, że działała w obronie własnej.

Teraz aktorka ponownie powróciła do tych trudnych wydarzeń. Jak przyznała, uporanie się ze śmiercią ojca zajęło jej dużo czasu. 

Po prostu udawałam, że to się nie wydarzyło. Nikomu nie mówiłam - nie chciałam nikomu o tym powiedzieć. Gdy ktoś mnie pytał, mówiłam, że mój tata zginął w wypadku samochodowym. Kto chciałby opowiadać taką historię? Nikt. Ludzie nie wiedzą, co powiedzieć, gdy słyszą prawdę. A ja nie chciałam czuć się ofiarą. Walczyłam z tym przez wiele lat, zanim zaczęłam terapię - powiedziała Charlize Theron, a jej wypowiedź przytacza Harpersbazaar.com.

"Jest dla mnie inspiracją"

Dla aktorki śmierć ojca była bardzo trudnym doświadczeniem, tak jak całe jej dzieciństwo. Każdego dnia towarzyszył jej stres i lęk przed mieszkaniem z alkoholikiem pod jednym dachem.

Myślę, że to, co miało wpływ na moje dorosłe życie, a miało miejsce w dzieciństwie, było codzienne życie dziecka mieszkającego w domu z alkoholikiem i budzenie się każdego dnia nie wiedząc, co się wydarzy. I świadomość, że mój dzień zależy od kogoś innego i tego, czy nie będzie pijany - przyznała Charlize Theron, a jej wypowiedź przytacza Harpersbazaar.com. 

Aktorka wyznała również, że jej matka jest dla niej inspiracją. To ona, która praktycznie nie odbyła żadnej terapii, pomogła jej stanąć na nogi. Jak wyznała Charlize Theron, filozofia jej matki była prosta i w dużej mierze jej pomogła. Brzmiała: "To okropne. Przyznaj, że to jest straszne. Teraz musisz dokonać wyboru. Czy pozwolisz, aby to cię zdefiniowało? Zamierzasz tonąć, czy zacząć pływać?"

Charlize Theron i jej matka, Gerda Jacoba Aletta Maritz
Fotografia: East News

Charlize Theron i jej matka, Gerda Jacoba Aletta Maritz

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów