Gadającą rybę od Amazona w trzy dni obejrzało prawie 2,5 miliona internautów. Ten szkolny projekt podbija internet

Redakcja 07.11.2016
Gadająca ryba
Fotografia: www.youtube.com

Chłopak pyta rybę o pogodę, a ta udziela mu szczegółowej odpowiedzi. Tak wygląda według niego "Przyszłość".

W trzy dni kilkunastominutowy film przedstawiający gadającą rybę obejrzało ponad 2,5 miliona internautów. Ludzie są zachwyceni pomysłem ukrycia słynnej głosowej asystentki Alexy od Amazona w gumowej zabawce. Na co dzień wyglądająca jak mały głośnik cyfrowa mądrala oprócz tego, że odpowie na wiele pytań, nie jest przecież zbyt atrakcyjna. 

Brian Kane wmontował Alexę w gumową elektryczną rybę, którą można powiesić na ścianie. W Stanach Zjednoczonych tę śpiewającą zabawkę skonstruowaną pod koniec lat 90. znają wszyscy - a jej prawdziwe imię to Big Mouth Billy Bass. Brian, aby osiągnąć końcowy efekt, czyli rybę ruszającą ustami w rytm słów Alexy, musiał się bardzo napracować. Jednak w przyszłości być może będzie projektował inne, równie zaskakujące gadżety. 

Przyszłość według artystów

Projekt Kane'a jest nie tylko zabawny, ale uświadamia, że nowoczesna technologia nie musi być podana w tak surowej, minimalistycznej formie, w jakiej zwykle występuje. Bardziej ciekawie jest słuchać odpowiedzi na poważne pytania płynących z ust gumowej ryby przybitej do ściany. Brian Kane zaskoczony i zadowolony błyskawiczną karierą swojego filmu zatytułowanego "Przyszłość" postanowił, że opublikuje krótki post, w którym wyjaśni, jak doszło do powstania tej zabawki.

Okazuje się, że gadająca ryba to część projektu wykonanego na zaliczenie kursu z projektowania sztucznej inteligencji w Szkole Designu w Rhode Island, do której uczęszcza Kane. Patrzymy na sztuczną inteligencję z perspektywy artystów i designerów, aby dać ludziom możliwość udziału w doświadczeniu, które zaangażuje ich emocjonalnie – napisał Brian Kane na Facebooku. Trzeba przyznać, że Kane jest pilnym uczniem, czego dowodem jest rybia wersja Alexy, która bawi do łez.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów