Gablotka ze Zbawixa będzie odnowiona. Aby zdobyć pieniądze, Mirella von Chrupek kusiła różowym dinozaurem

Redakcja 24.03.2017
Mariella von Chrupek
Fotografia: Agencja Gazeta

Ta wiadomość jest tak pozytywna, jak twórczość tej kolorowej artystki.

Mirella von Chrupek jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek. O sobie mówi, że jest fotografką i kolekcjonerką. Szerokiej publiczności znana jest z Gablotki, która wkrótce wróci w odnowionej formie.

Do niedawna w Gablotce, która znajduje się tuż przy Placu Zbawiciela w Warszawie (dokładny adres to Marszałkowska 41), swoje buty wystawiał szewc. Kiedy zakład został zamknięty, w 2015 roku tę miniaturową przestrzeń przejęła właśnie Mirella. Wykorzystuje swoje doświadczenie zdobyte podczas pracy nad dekoracją wystaw sklepowych, scenografią i małymi formami rzeźbiarskimi.

Wyczarowuję mikro światy doprawione szczyptą tajemnicy, w których życie toczy się jak u nas. Na swoich zdjęciach pragnę przedstawić miniaturowe krainy tak, by widz miał wrażenie, że znajduje się świecie podobnym do naszego – pisze o sobie na stronie PolakPotrafi.pl.

Gablotka
Fotografia: www.facebook.com/Gablotka

Mini Dino Bambino

Gablotka, która finansowana jest z kieszeni artystki, ze względu na swój witrynowy charakter czynna jest o każdej godzinie i każdego dnia. Mimo skromnych rozmiarów skutecznie przyciąga uwagę mieszkańców, przechodniów i imprezowiczów - w końcu "Zbawix" to kultowe miejsce na imprezowej mapie stolicy.

W mediach społecznościowych znajdziemy setki zdjęć ludzi, którzy uwiecznili mini wystawy von Chrupek na selfie, albo przy użyciu funkcji makro w aparacie fotograficznym. Jedną z dziesięciu odsłon Gablotki była wystawa z głównym udziałem różowej Dino Bambino.

Uroczy dinozaur wygrzewał się w słońcu, na przywiezionym przez Mirellę piasku znad samego morza. Dino zarażała pozytywnymi wibracjami w czwartej odsłonie Gablotki. Z okazji drugich urodzin mini wystawy von Chrupek artystka postanowiła podarować swoim miłośnikom ich własną Mini Dino, pomniejszoną trzy razy - o gabarytach 10 cm x 10 cm x 5 cm, tak żeby mogła zmieścić się do kieszeni.

Gablotka
Fotografia: www.facebook.com/Gablotka

Polka Potrafi

Aby produkcja ruszyła, Mariella von Chrupek potrzebowała wsparcia finansowego. 23 marca zakończyła się zbiórka na stronie PolakPotrafi.pl. Zebrane pieniądze zostaną przekazane nie tylko na produkcję figurek, ale także na remont Gablotki, która w ciągu dwóch lat zniszczyła się. Należy wymienić szybę, zakupić ładowarkę i akumulatorki do oświetlania wystawy i oczywiście materiały do tworzenia sztuki. Wystarczy na to ponad 4800 złotych.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na naprawioną i odnowioną Gablotkę. Wszyscy fani, którzy tak samo jak Mirella kochają Dino Bambino powinni trzymać rękę na pulsie. Informacji na temat pierwszych, różowych figurek należy szukać na Facebooku Mirelli von Chrupek.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów