GIS wycofuje ze sprzedaży suplement diety. Sprawdź, czy masz go w domu

Sylwia Kropiewnicka 18.12.2018
GIS wycofuje ze sprzedaży suplement diety
Fotografia: Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży jedną serię tabletek z algami. Powodem jest wykrycie wielopierścieniowych węglowodorów, których ilość ponad 30-krotnie przekracza dopuszczalną normę.

GIS wycofał ze sprzedaży jedną serię tabletek Chlorella ze sprasowanymi algami. Powodem tych działań jest fakt, iż w próbkach badanych przez GIS wykryto wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Ich ilość 30-krotnie przekracza najwyższą dopuszczalną zawartość.

GIS wycofuje suplement diety. Sprawdź numer serii

Firma Aura Herbals Jarosław Paul zobowiązała się do poinformowania konsumentów o wycofaniu z obrotu suplementu diety „Chlorella sprasowana alga słodkowodna”, nr partii: 07/2020/CHT.

Osoby, które są w posiadaniu tego suplementu powinny dokonać jego zwrotu.

Firma przekazała do mediów następującą informację dla konsumentów:

Aura Herbals informuje, że ze względu na bezpieczeństwo konsumentów oraz utrzymanie najwyższych standardów jakości zdecydowaliśmy się wycofać z rynku produkt "Chlorella tabletki 400 szt. (100g)" o nr partii: 07/2020/CHT, ze względu na przekroczoną zawartość Wielopierścieniowych Węglowodorów Aromatycznych.

Prosimy o sprawdzenie numeru partii w posiadanym przez siebie produkcie oraz jego zwrot do sklepu, w którym został dokonany zakup. Otrzymają Państwo zwrot pieniędzy.

Firma Aura Herbals przeprasza wszystkich konsumentów za wszelkie niedogodności związane z wycofaniem produktu.

Czym są wielopierścieniowe węglowodory, które znaleziono w suplemencie? Jest to bardzo szerokie pojęcie obejmujące ponad 200 związków. Wiele z nich jest podejrzewanych lub ma udowodnione właściwości rakotwórcze.

Zobacz także: Odra na Mazowszu - odnotowano już 18. przypadek zachorowania. Czy grozi nam epidemia?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Rośliny mają wiele zastosowań. Do czego wykorzystuje się je w medycynie naturalnej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów