GIS ostrzega: nie jedz tych jajek. Są skażone salmonellą

Hanna Skowron 13.07.2018
jajka
Fotografia: EAST NEWS

Sprawdź numer partii!

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed jajami skażonymi salmonellą. Ich zjedzenie może skończyć się poważnym zatruciem! 

Zobacz także: Groźna bakteria w parówkach popularnej firmy. GIS ostrzega!

Jajka zatrute salmonellą

GIS informuje, aby nie spożywać jaj sprzedawanych pod nazwą: "Jaja z chowu klatkowego kl. wag. M". Obecność bakterii salmonelli stwierdzono w produkcie o numerze partii: 3PL26111314. Jego termin przydatności do spożycia to: 23.07.2018 oraz 24.07.2018.

Producentem wyrobu jest Gospodarstwo Rolne Krzysztof Niewczas w Tychowie Nowym. Zakład poinformował klientów o wycofaniu artykułu ze sprzedaży. Osoby, które już kupiły jaja ze wspomnianym kodem na skorupkach, mogą zwrócić je do sklepów.

W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne naszych konsumentów zdecydowaliśmy o wycofaniu produktu z rynku z powodu zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego - czytamy w oświadczeniu. 

Jaj zarażonych salmonellą szczególnie nie należy spożywać na surowo ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia! Pierwsze objawy salmonelli mogą pojawić się już 6-8 godzin po zjedzeniu zatrutego produktu. Należą do nich: ból głowy, ból brzucha, wymioty, biegunka i podwyższona temperatura.

Zobacz także: Uwaga na wściekliznę w Polsce! Znaleziono chorego nietoperza

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów