GIS ostrzega przed bambusowymi kubkami termicznymi. Mogą zagrażać zdrowiu!

Magdalena Barszczak 10.01.2019
kubki termiczne
Fotografia: Shutterstock

GIS poinformował o wycofaniu wadliwego wyrobu ze sprzedaży.

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed używaniem kubków termicznych. Komunikat GIS dotyczy produktu, którego dystrybutorem jest znana sieć marketów ALDI. Ze względu na zawartość formaldehydu wyrób może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Sprawdź, czy masz go w domu!

GIS ostrzega przed kubkami termicznymi!

Chodzi o bambusowe kubki termiczne, które można nabyć w sklepach ALDI. W wydanym na swoim stronie oświadzeniu GIS informuje o wycofaniu produktu ze sprzedaży. Może on szkodzić zdrowiu!

W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów - czytamy w komunikacie.

Dystrybutorem Kubka termicznego bambusowego jest Karpati Handels. W Polsce natomiast to ALDI Sp. z o.o. Co na to sieć marketów?

Firma ALDI Sp. z o.o., po otrzymaniu sprawozdania z badań podjęła natychmiast procedurę wycofania „Kubków”, które pozostały w sprzedaży - czytamy w oświadczeniu GIS.

GIS ostrzega, aby nie używać wyżej wymienionych kubków do spożywania żywności, w tym napojów. Wszystkie kubki, które stwarzały zagrożenie, zostały zutylizowane w punktach sprzedaży.

Zobacz także: GIS ostrzega przed tymi mrożonkami z Biedronki. W jednej partii wykryto salmonellę

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Wolisz zimę niż cieplejsze klimaty? A gdyby tak zamieszkać w miejscu jak z bajki o Królowej Śniegu?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów