GIS wycofuje popularne wafle kukurydziane ze sprzedaży. Zostały zanieczyszczone aflatoksynami

Anna Respondek 17.10.2018
Wafle kukurydziane
Fotografia: Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny wydał oficjalne ostrzeżenie. 

Główny Inspektorat Sanitarny ma na celu ostrzeganie konsumentów przed produktami spożywczymi i nie tylko, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu na przykład ze względu na nieodpowiedni skład. Tym razem GIS wydał ostrzeżenie w sprawie popularnych wafli kukurydzianych marki Good Food Products, które według badań zostały zanieczyszczone niebezpiecznymi dla zdrowia aflatoksynami

3 partie wafli marki Good Food Products wycofane ze sprzedaży

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu w 3 partiach popularnych wafli wykryto, że dopuszczalny poziom aflatoksyn został przekroczony. Aflatoksyny pochodzą z ziaren kukurydzy, które wykorzystywane są przy produkcji wafli.

W trzech partiach wafli kukurydzianych marki Good Food wprowadzonych do obrotu w Polsce stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia aflatoksynami. Firma Good Food Products Sp. Z o.o. wycofuje 3 wyżej wymienione partie wafli kukurydzianych ze względu na zanieczyszczenie surowca aflatoksynami - można przeczytać w oświadczeniu. 

Firma Good Food Products sama zgłosiła nieścisłości do Głównego Inspektoratu Sanitarnego i powiadomiła swoich odbiorców o konieczności wycofania partii. 

Partie wafli kukurydzianych wycofanych ze sprzedaży:

  • Good Food solone wafle kukurydziane 105 gram, EAN 5900125001836, data ważności: 7 sierpnia 2019,
  • Good Food solone wafle kukurydziane 105 gram, EAN 5900125001836, data ważności: 6 września 2019,
  • Good Food wafle kukurydziane z ziołami prowansalskimi 105 gram, EAN 5900125004752, data ważności: 7 września 2019.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Wafle kukurydziane uznawane są za świetną przekąskę dla wszystkich osób, które chcą się zdrowo odżywiać. Jednak nie wszystkie fit produkty są dobre dla zdrowia:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów