GIF wycofuje ze sprzedaży aerozol do nosa

Hanna Skowron 28.01.2019
GIF wycofuje ze sprzedaży aerozol do nosa
Fotografia: Shutterstock

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży jedną serię aerozolu do nosa. Koniecznie sprawdź, czy masz go w swojej apteczce.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu ze sprzedaży sprayu do nosa Sudafed XyloSpray. Decyzja dotyczy jednej partii leku i obowiązuje na terenie całego kraju. Powodem wycofania z obrotu serii produktu jest podejrzenie braku spełnienia wymagań jakościowych w zakresie sterylności, które wpłynęło od podmiotu odpowiedzialnego.

Spray do nosa wycofany ze sprzedaży

Decyzja o wycofaniu ze sprzedaży dotyczy jednej serii produktu leczniczego Sudafed XyloSpray. Jest to lek na zapalenie zatok, katar i przeziębienie.

Z obrotu wycofano Sudafed XyloSpray HA (Xylometazolini hydrochloridum) – aerozol do nosa, roztwór, 1 mg/ml x 10 ml.

  • Numer serii: F143280A
  • Data ważności: 30.09.2020

Podmiotem odpowiedzialnym jest firma McNeil Healthcare Limited z siedzibą w Irlandii. Decyzja o wycofaniu produktu z obrotu obowiązuje na terenie całego kraju i ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Decyzję uzasadniono tym, iż do GIF wpłynęła informacja od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego o podejrzenie braku spełnienia wymagań jakościowych i dobrowolnym wycofaniu ze sprzedaży ww. serii leku.

Zobacz także: Masz w domu ten lek na alergię? GIF właśnie wycofał go ze sprzedaży

Do czego wykorzystuje się rośliny lecznicze w medycynie naturalnej? Koniecznie sprawdź.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów