GIF wycofał ze sprzedaży popularną ziołową herbatę. Sprawdź, czy masz ją w domu

Magdalena Barszczak 26.10.2018
ziołowa herbata w filiżance
Fotografia: Shutterstock

Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu serię popularnej ziołowej herbaty, zarejestrowanej jako produkt leczniczy. Chodzi o skrzyp w saszetkach, który nie spełnia wymagań specyfikacji producenta. Produkt powinien zostać usunięty ze sklepów, aptek i innych punktów sprzedaży.

Skrzyp Fix wycofany z obrotu. Sprawdź numer serii

Numer wycofanej serii popularnej herbaty do zaparzenia w saszetkach (1,8 g na saszetkę) to 01042018, a jej data ważności upływa 04.2019. To wyrób firmy Herbapol-Lublin. Zgodnie z protokołem, który wpłynął do Narodowego Instytutu Leków, próbka nie spełnia wymagań specyfikacji dotyczących czystości mikrobiologicznej.

Badana próbka przedmiotowego produktu leczniczego nie spełnia wymagań specyfikacji wytwórcy dotyczących parametrów czystość mikrobiologiczna, w zakresie dopuszczalnej zawartości ogólnej liczby drobnoustrojów tlenowych - czytamy w uzasadnieniu na stronie GIF.

Skrzyp Fix to roślinny produkt leczniczy stosowany pomocniczo w łagodnych zaburzeniach układu moczowego. Jeśli kupowaliście ostatnio tę herbatę, sprawdźcie, czy nie posiadacie opakowania z wycofanej serii!

Skrzyp działa nie tylko moczopędnie. Roślina wzmacnia włosy, skórę i paznokcie. Odwary ze skrzypu przyspieszają gojenie tkanki łącznej po operacjach i mogą być stosowane do okładów w niektórych chorobach skóry i po oparzeniach. 

GIF skrzyp
Fotografia: gif.gov.pl

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Stosujesz medycynę naturalną? Sprawdź, które rośliny mają właściwości lecznicze!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów