Fryzjerka pokazała, co dzieje się z włosami młodej mamy po porodzie. To nie jest przyjemny widok

Katarzyna Leszczyńska 13.12.2017
Fryzjerka pokazała włosy po porodzie
Fotografia: Instagram/christinakreitel

Dlaczego włosy wypadają garściami?

Christina Kreitel zawodowo zajmuje się stylizacją fryzur. Dzięki temu doskonale zna się na włosach i wie, jak zadbać o to, żeby były w prawidłowej kondycji. Christina co jakiś czas dzieli się na Instagramie różnymi efektami swojej pracy w salonie fryzjerskim. Podobnie jak inni ludzie w jej zawodzie wstawia zdjęcia ciekawych fryzur i koloryzacji, ale nie tylko. Ostatnio zaskoczyła wszystkich.

Do tej pory dochodzenie do siebie po ciąży łączyło się ze stratą wagi, ewentualnie walką z rozstępami. Okazuje się, że również nasze włosy wówczas wołają o pomstę do nieba. Oczywiście organizm każdej kobiety inaczej reaguje na burzę hormonów. Christina pokazała włosy swojej klientki, która była niedługo po porodzie. Okazuje się, że podczas czesania, wyciągnęła całą garść włosów kobiety. To naprawdę przerażający widok.

Christina sama ostatnio została szczęśliwą mamą. Okazuje się, że kwestia wypadania włosów po ciąży ma swoje podłoże jeszcze w okresie płodowym. Kobiety, które oczekują dziecka mają o wiele gęstsze włosy, ponieważ ich naturalne wypadanie się zmniejsza. Wszystko to reguluje się po porodzie. Wówczas nadmierna ilość włosów, która zgromadziła się wcześniej, po prostu stopniowo wypada. Eksperci są jednak zgodni co do tego, że nie należy się tym przejmować. Zazwyczaj po 6-9 miesiącach od porodu cała sytuacja wraca do normy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów