Francuski astronauta zrobił zdjęcie Warszawy widzianej z kosmosu. Robi wrażenie

Redakcja 08.02.2017
Thomas Pesquet
Fotografia: www.instagram.com/thom_astro/

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby podziwiać świata z takiej odległości. Teraz jest to możliwe. 

Thomas Pesquet to francuski astronauta, który przebywa na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Mężczyzna ogląda świat z perspektywy 400 kilometrów nad powierzchnią Ziemi.

A ponieważ widok zapiera dech w piersiach, astronauta postanowił się nim podzielić. Co jakiś czas za pośrednictwem mediów społecznościowych prezentuje zdjęcia różnych miast widzianych z kosmosu. Tym razem na jego celowniku znalazła się Warszawa

Warszawa, Polska. Teraz prawie rozpoznaje zdjęcia miast nawet w nocy - napisał Thomas Pasquet na Twitterze. 

Mimo panującej ciemności z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej doskonale widać poszczególne kontynenty i jak się właśnie okazuje, poszczególne miasta. Wszystko to zasługa sztucznego światła, którym w nocy świeci każda metropolia. Nic dziwnego, że Pesquet zachwycił się właśnie stolicą Polski. Z takiej odległości wygląda naprawdę imponująco. 

Warszawa widziana z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Fotografia: twitter.com/Thom_astro

Warszawa widziana z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 

Świat oczami astronauty

Thomas Pesquet bierze udział w ekspedycji 50, która sprawuje swoją misję od 30 października 2016 roku. Rozpoczęła się wraz z odłączeniem od stacji statku Sojuz MS-01. Jak podaje Polsatnews.pl, pobyt Francuza na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ma być przedłużony na kolejną ekspedycją 51, która zakończy się w maju tego roku. 

Warszawa nie jest jednak jedynym miastem, którym zachwyca się francuski astronauta. W mediach społecznościowych dzieli się zdjęciami z różnych miejsc na świecie, które ma okazję oglądać z przestrzeni kosmicznej. Uchwycił już Paryż, Londyn, Kijów, czy chociażby Rzym. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów