Fiona to psia celebrytka. Zielony szczeniak przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii

Redakcja 07.02.2017
Fiona - zielony szczeniak
Fotografia: Inside Edition/YouTube.com

Na szczęście matka i rodzeństwo nie odrzuciły małej "kosmitki". 

Właściciele czekoladowej labradorki, państwo Cooper z Wielkiej Brytanii, byli w szoku, kiedy okazało się, że ich pupilka urodziła zielonego szczeniaka. Na początku myśleli, że suczka jest czarna, dopiero po chwili zorientowali się, że jednak jest butelkowo-zielona.

Co ciekawe, Fiona - bo suczka otrzymała imię po żonie Shreka - jest jedynym psem z miotu czekoladowej Milly, który nie jest złoty. Jak się później okazało, z biegiem czasu umaszczenie psa nabrało normalnej barwy. Z pomocą przyszedł internet - przypadków podobnych do Fiony jest znacznie więcej.

Fiona
Fotografia: YouTube.com

Nie jeden na milion

Zielone szczenięta nie są rzadkością. W 2012 roku media pisały o podobnej historii w Wielkiej Brytanii, a w 2014 roku w Hiszpanii urodziły się aż dwa zielone psy myśliwskie. Bracia zastali nazwani "szczeniakami Hulka".

Zdezorientowani właściciele zadzwonili po weterynarza, który stwierdził, że nietypowy kolor futra to efekt działania biliwerdyny, czyli zielonkawego związku powstającego w wątrobie, który w normalnych warunkach jest wydalany przez organizm. Biliwerdyna prawdopodobnie przedostała się do łożyska ciężarnej suki. Na szczęście związek nie wpływa negatywnie na płód psa, jedynie go barwi. Z dnia na dzień futro "zielonych" psów jest coraz jaśniejsze, a zielony odcień znika. Kiedy zwierzę dorasta, w niczym nie różni się od swoich złotych braci.

Przez najbliższe tygodnie Fiona będzie z pewnością jedną z największych gwiazd brytyjskich tabloidów i stron poświęconym zwierzętom. Do momentu, w którym gdzieś na świecie urodzi się kolejny kolorowy szczeniak.

Fiona
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów