Filip Chajzer odpowiada na ataki hejterów. "Nie jestem zupą pomidorową, którą wszyscy muszą lubić"

Filip Chajzer o hejcie
Fotografia: instagram.com @filip_chajzer

Filip Chajzer odniósł się do krytyki swojego wegetariańskiego wyzwania. 22 dni bez mięsa wywołały mnóstwo skrajnych emocji wśród obserwatorów celebryty.

Filip Chajzer opowiedział dziennikarzom "Onetu" o swoim wyzwaniu wegetariańskim. Po jednym z odcinków prowadzonego przez niego programu zdecydował, że postara się przeżyć 22 dni bez jedzenia mięsa. Choć większość osób ucieszyło się z takiej inicjatywy, część zaczęła hejtować jego zamiary. Internautom nie spodobała się forma, w jakiej Chajzer promował dietę wegetariańską.

Filip Chajzer odpowiada na hejt

Filip przyznał, że cała akcja rozpoczęła się bardzo spontanicznie.

W moim życiu większość rzeczy, akcji, historii bierze się z przypadku. Tak samo było i tym razem. Wysłano mnie na materiał o 93-latce wegetariance (...) Gdy poznałem panią Irenkę, okazało się, że bije od niej wspaniała aura. Ta kobieta, a właściwie mógłbym powiedzieć – dziewczyna, chodzi bez laski, czyta gazetę bez okularów, doskonale słyszy. Rozmawiając z nią pomyślałem, że być może w tym szaleństwie jest jakaś metoda. Na koniec wywiadu pani Irenka powiedziała mi o challenge’u: „22 dni bez mięsa”. I kiedy 93-latka wypowiada słowo challenge, to wiedz, że coś się dzieje (śmiech), więc postanowiłem przyjąć wyzwanie bez dłuższego zastanowienia się nad tym, na co się decyduję.

Dziennikarz już na początku wyzwania spotkał się ze słowami krytyki. Internauci uważali, że Filip nie jest przygotowany na tak drastyczną zmianę diety. Zarzucali mu również, że nie odróżnia diety wegetariańskiej od wegańskiej - ta pierwsza zakłada rezygnację z samego mięsa, natomiast druga również z produktów odzwierzęcych, jak mleko czy jaja.

Pisano do mnie, że nie mam pojęcia, co robię, że przecież do tej pory nie skupiałem się na cierpieniu zwierząt, że nie zrobiłem sobie badań, że im się w głowie nie mieści, jak będąc takim laikiem jak ja można decydować się na wege. Pytano, czy w ogóle potrafię odróżnić weganina od wegetarianina, fruktanina czy innego Marsjanina.

Filip Chajzer twierdzi, że jego niepozorne wyzwanie obudziło "demony nietolerancji" - zwłaszcza wśród tych, którzy tę tolerancję promują. Bardzo uraziły go słowa m.in. Michała Piróga.

Jeśli niepochlebny, ale ciągle żartobliwy komentarz na temat smaku falafela sprawia, że nazywasz drugiego człowieka „dziwką” to coś tu jest nie tak… Okazuje się, że ludzie, którzy głośno o niej krzyczą, sami bardzo często są mało tolerancyjni, co pokazał wspomniany przed chwilą komentarz pana Michała Piróga. 

Część obserwatorów Chajzera zarzuca mu wyśmiewanie się z diety wegetariańskiej i niektórych potraw. Inni twierdzą, że nie zwraca on uwagi na ideologię, czyli godne traktowanie zwierząt. Zarzucają mu, że podjął się wyzwania tylko po to, by znów zrobiło się o nim głośno. Sam dziennikarz stara się odpierać te zarzuty i twierdzi, że po prostu patrzy na wegetarianizm w swój własny sposób - bez spinania się i niepotrzebnych nerwów. Uważa, że dzięki temu inne osoby mogą wziąć z niego przykład i też zmienić coś w swoim żywieniu.

Naliczyłem kilkadziesiąt osób, co jednak, przy prawie milionowym zasięgu, nie jest raczej trudne. Chcę jednak wierzyć, że będzie to efekt kuli śnieżnej, że ludzie zwrócą uwagę na to, co jedzą ich bliscy. Ci, którzy stanęli do wyzwania, wysyłają mi zdjęcia i przepisy swoich potraw, więc wydaje mi się, że challenge ma swój walor edukacyjny, a że jest okraszony nie przypadającym wszystkim do gustu moim poczuciem humoru, cóż… Nic nie zrobię, nie jestem zupą pomidorową, którą wszyscy muszą lubić - podsumowuje w wywiadzie prezenter TVN.

Zgadzacie się z podejściem Filipa Chajzera?

Zobacz także: Kinga Rusin broni swoich zdjęć z gepardem. "Do wszystkich anonimowych manipulatorów"

Ile wiesz o "Pokemonach"? Sprawdź się w quizie na temat ulubionej animacji wielu osób!

"Pokémon"
Rozwiąż quiz

Oglądałeś "Pokémony"? Koniecznie weź udział w naszym quzie

"Pokémon"

1. Jak nazywał się główny bohater w serialu animowanym "Pokémon"?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów