Uwaga na fikcyjny sklep z damską odzieżą. Internautka przestrzega przed oszustwem

Anna Respondek 31.08.2018
Komputer
Fotografia: Shutterstock

Internautka, która zgłosiła sprawę, sama straciła pieniądze. 

W sieci co chwilę pojawiają się kolejne sklepy z odzieżą dla kobiet i mężczyzn. Atrakcyjne ceny i najnowsze trendy przyciągają setki internautów, którzy chcą za jak najmniejszą kwotę dobrze się ubrać. Niestety nie wszystkie sklepy są uczciwe. Przekonała się o tym jedna z internautek, która swoją nieprzyjemną pogodę nagłośniła za pomocą zgłoszenia do dziejesie.wp.pl.

Uwaga na fikcyjny sklep z damską odzieżą

Internautce na jednym z ogólnopolskich portali wyświetliła się reklama sklepu z damską odzieżą. Oczywiście duże promocje i atrakcyjne ceny przyciągnęły jej wzrok, dlatego na początku nic jej nie zaniepokoiło. 

Wyglądało to bardzo profesjonalnie. Bardzo długo nic nie wzbudzało żadnych podejrzeń - przyznała. 

Kobieta na stronie Modimoda.pl kupiła kilka rzeczy, za które zapłaciła około 100 złotych. Niestety od momentu przesłania pieniędzy za zakup, kontakt ze sklepem praktycznie się urwał. Internautka otrzymała co prawda maile o logowaniu, zaksięgowaniu wpłaty i zmianie nazwy sklepu na Modi4moda, jednak wysyłka wciąż nie przychodziła. 

Sklep ostrzegał przed wydłużonym czasem dostawy. Z tego względu klientkę zapewniono o gratisach, które miały stanowić rekompensatę. Niestety zupełnie nic się nie wydarzyło. 

Każdy klient sobie jakoś to uzasadni. A bo czas oczekiwania dłuższy, a bo sklep z małej miejscowości, więc nie płaci wiele za czynsz - powiedział w rozmowie z Money.pl policjant zajmujący się cyberprzestępczością. 

Po wpisaniu w przeglądarkę internetową zapytania modimoda.pl nie wyskakuje zbyt wiele informacji. Można jednak natrafić na strony stworzone przez oszukanych klientów, na których można przeczyć taką informację:

Witam wszystkich zainteresowanych..."oszukanych" przez trefny sklep internetowy Modimoda i Modi4moda... Piszcie swoje opinie, spostrzeżenia i uwagi, a może porady, jak sobie z tym fantem poradzić. 

Widzieliście kiedyś reklamę tego sklepu? 

Zobacz także: Wielki sukces polskiej sieciówki! Najnowsza kolekcja pojawi się w brytyjskim "Vogue"

Na swojej drodze można spotkać wiele niepokojących ludzi. Umielibyście rozpoznać psychopatę?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów