Fanki oburzone zachowaniem Chodakowskiej. Ma w swojej ofercie dietę, którą sama krytykuje!

Julita Buczek 09.05.2019
ewa chodakowska o diecie
Fotografia: Instagram @chodakowskaewa

Jedna z najpopularniejszych polskich trenerek zamieściła na swoim koncie na instagramie kontrowersyjny wpis. Jej fanki nie zostawiły tego bez komentarza.

Ewa Chodakowska to jedna z najpopularniejszych polskich trenerek. Ćwiczenia oraz diety, które ma w swojej ofercie wykonuje tysiące kobiet. Na swoim koncie na instagramie pokazuje spektakularne metamorfozy swoich obserwatorek, co z pewnością uatrakcyjnia jej profil.

Chodakowska w ogniu krytyki

Chodakowska niedawno zaliczyła wpadkę, z której trudno będzie jej się wyplątać. Fanki zarzuciły jej dużą niekonsekwencję! Ostatnio na koncie Ewy pojawiła się informacja na temat diety 1000 kalorii, z której lepiej nie korzystać, ponieważ może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Dlaczego nie warto stosować diet 1000 kcal? Będę powtarzać.... DO SKUTKU. Niestety wciąż funkcjonuje przekonanie, że żeby schudnąć, trzeba drastycznie ograniczyć kalorie. Prawdą jest, że dieta ma bardzo ważne znaczenie dla redukcji tkanki tłuszczowej, ale nie chodzi o to, żeby się głodzić! Twój organizm potrzebuje kalorii z jedzenia dla zachowania podstawowych procesów życiowych, dla pracy serca, mózgu, oddychania… Dlatego, zamiast ucinać kalorie do minimum, powinnaś zadbać o to, żeby dostosować dietę do indywidualnych potrzeb swojego organizmu. Głodówka być może i spowoduje szybki efekt, ale...Nie będzie on trwały! Takie diety zwykle kończą się efektem jo-jo. Jedząc tak małą ilość jedzenia, nie jest możliwe dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych, w związku z czym narażasz się na niedobory pokarmowe! Kiedy przez długi czas chodzisz głodna jest większa szansa, że w chwili kryzysu rzucisz się na jedzenie i zjesz po prostu za dużo…  tym samym zniweczysz efekty swojego dotychczasowego wysiłku. Twój organizm uruchamia mechanizmy adaptacyjne, które mają pomóc mu przetrwać „okres głodu”. Doświadczasz spadku energii – jesteś bardziej ospała i masz mniejszą ochotę na ruch. Poza tym organizm zaczyna pozbywać się tkanki mięśniowej, która zużywa dużo energii i utrzymywanie jej na wysokim poziomie „kosztuje go” dużo kalorii. Nie jest to korzystne, bo mniej mięśni obniżony metabolizm (co dodatkowo utrudnia chudnięcie!). W skrajnych przypadkach głodzenie się może doprowadzić nawet do zaniku miesiączki! Odchudzanie nie jest czymś, co powinnaś zrobić w jak najszybszym tempie. Niestety tutaj nie ma drogi na skróty. W tym przypadku szybko nie znaczy trwale - jest zupełnie na odwrót! Przemyśl to!- napisała w swoim poście Ewa.

Jak się okazało w swojej ofercie, trenerka posiada dietę 1000 kalorii, co postanowiły wytknąć jej zaniepokojone fanki. Kilka z nich podzieliło się swoimi historiami na instagramowym koncie trenerki.

A co z 1300kcal? Ja będąc na Bebio dostałam właśnie taką dietę od dietetyka rozpisaną na 1300kcal. Po tym, jak zgłosiłam, że czuję się nie za dobrze, bo boli głowa zwiększono mi do 1500, a potem po jakiś dwóch tygodniach znowu wrócił dietetyk do 1300 mimo, że ważyłam 57kg i chciałam zrzucić max 5kg!

A w oferowanym przez Ciebie cateringu jest opcja, wybrania 1000 kcal.

Ja brałam catering z BeDiet i właśnie 1000 kcal. Ogólnie byłam zadowolona, więc już sama nie wiem. Mieliście ofertę było zbilansowane to, co jest nie tak?

Do tej pory Ewa nie skomentowała całego zajścia. Jak myślicie, co odpowie?

Zobacz także: Ewa Chodakowska rusza z nowym projektem! "To moje nowe dziecko"

Modelka fit udowadnia, że nie każda zdrowa żywność jest naprawdę zdrowa! Zobaczcie, na które produkty należy zwrócić szczególną uwagę.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów