Facebook wprowadził nową reakcję. Wystarczy w komentarzu wpisać krótką frazę

Redakcja 27.07.2017
Telefon
Fotografia: Pexels

To nie tylko urocze, ale i niezwykle przydatne. 

Nie od dziś wiadomo, że Facebook robi wszystko, aby tylko zadowolić swoich użytkowników. Od czasu do czasu udostępnia im nowe narzędzia, które mają im ułatwić i uprzyjemnić korzystanie z serwisu. Jednak, tym razem firma Marka Zuckerberga postawiła na naprawdę uroczą i wyjątkową opcję. 

Wpisując w komentarzu lub w polu do tworzenia posta frazę "xoxo" (wielkość liter nie ma znaczenia) i klikając enter, litery zmienią swój kolor na czerwony. Jeśli chcemy, aby na naszym ekranie pojawiły się piękne, latające serduszka, wystarczy, że najedziemy na wyraz i w niego klikniemy. 

Skrót "xoxo" oznacza dokładnie "hugs and kissess", czyli "uściski i buziaki". Zwykle też używa się go na końcu wypowiedzi i jest rodzajem pozdrowienia. Z jakiej okazji został wprowadzony, jeszcze nie wiadomo. Być może Facebook chciał po prostu zobrazować to popularne, chociażby w Wielkiej Brytanii, pozdrowienie. 

Czytaj także: Podglądanie nieznajomych na Facebooku już nie będzie takie proste. Serwis dodał nową funkcję, która nie wszystkim się podoba

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów