Facebook wprowadza przycisk, na który od dawna czekają jego użytkownicy. "Nie lubię" jest już dostępny

Redakcja 06.03.2017
Kobiety
Fotografia: East News

Życzenie milionów użytkowników portalu społecznościowego właśnie zostało spełnione. 

To, co jeszcze do niedawna było tylko marzeniem użytkowników Facebooka, staje się faktem. Portal społecznościowy właśnie testuje przycisk "nie lubię". 

Nad wprowadzeniem przycisku "nie lubię" twórca Facebooka Mark Zuckerberg myślał od 2014 roku, a przynajmniej wtedy pojawiły się pierwsze zapowiedzi planowanej małej rewolucji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników Facebooka, jego twórca wprowadził przyciski, które obok "lubię to" miały pomóc w wyrażaniu emocji. I choć przez internautów emotikony "super", "ha ha", "wow", "przykro mi", "wrr" i "lajk" zostały dobrze przyjęte, wielu z nich skarżyło się na brak przycisku, który pozwoli wyrazić ich niezadowolenie. 

Niestety, zła wiadomość jest taka, że możliwość kliknięcia nowego przycisku "nie lubię", na razie pojawi się wyłącznie w aplikacji Messenger. Jak podaje portal Techcrunch.com, będziemy mogli używać go jako odpowiedź na wiadomość, którą otrzymamy. Obok niej pojawi się niewielka emotikonka. Jeśli w nią klikniemy, pojawią się wszystkie dostępne reakcje, a wśród nich tak długo oczekiwany kciuk w dół. 

Facebook testuje reakcję "Nie lubię"
Fotografia: techcrunch.com/2017/03/04/facebook-messenger-dislike-button/

Facebook testuje reakcję "Nie lubię"

Faza testów

O pojawieniu się reakcji "nie lubię" portal Techcrunch.com poinformowali użytkownicy Facebooka, u których pojawiła się możliwość naciśnięcia łapki w dół. Niestety nie wiadomo, kiedy z przycisku będą mogli korzystać wszyscy, którzy komunikują się za pośrednictwem Messengera. 

Techcrunch.com zwraca uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. Okazuje się, że nową reakcję nie do końca powinniśmy traktować jako "nie lubię", a raczej jako zwykłe "nie". Messenger często służy do umawiania spotkań czy planowania wspólnych przedsięwzięć, nowy przycisk może więc znacznie uprościć proces komunikacji.

Jest jednak i dobra wiadomość. Kciuk w dół testowany jest również pod wpisami na Facebooku. Jeśli funkcja uzyska aprobatę testujących, zapewne już wkrótce każdy z nas będzie mógł z niej korzystać. Póki co pozostaje nam czekać na aktualizację Messengera. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów