Facebook wie, kiedy znowu będziesz zakochany. Po czym można to poznać?

Anna Respondek 22.08.2017
Zakochani
Fotografia: Pixabay

Czy to możliwe, żeby portal mógł przewidzieć nową miłość? Okazuje się, że tak. 

Może nam się wydawać, że nie publikując postów i nie udzielając się na Facebooku, zachowamy namiastkę prywatności. Okazuje się jednak, że portal Marka Zuckerberga wie o nas więcej, niż my sami i jest w stanie przewidzieć pewne rzeczy. Portal Forbes.com postanowił przyjrzeć się bliżej temu zjawisku. 

Czyżbyśmy mieli do czynienia z wirtualną wróżką? Według badań, portal wie już na 100 dni wcześniej, że ponownie się zakochasz i wejdziesz w nowy związek. Za wszystko odpowiada królowa nauk, matematyka. Facebook analizuje posty, którymi wymieniamy się i dzielimy z innymi użytkownikami. Według wyliczeń na początku nowej znajomości liczba przesyłanych wiadomości jest bardzo duża, z czasem, kiedy zaczynamy tworzyć związek maleje. Dokładne dane podaje fanpage Facebook Data Science.

Na 100 dni przed wejściem w nowy związek liczba wymienianych postów wzrasta, apogeum osiąga 12 dni przed zmianą statusu, jednak po tym wydarzeniu następuje nagły spadek. 

Kiedy się zakochasz
Fotografia: Facebook/Facebook Data Science

Okazuje się, że około 85 dnia związku liczba wymienianych postów i wiadomości między zakochanymi drastycznie maleje. Znajomość przenosi się wtedy ze świata wirtualnego do rzeczywistości. 

Kiedy się zakochasz
Fotografia: Facebook/Facebook Data Science

Królowa nauk nigdy nie zawodzi. Zaskoczeni? ;)

giphy-downsized (6)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów