Facebook testuje nową funkcję. Zainteresuje szczególnie jedną grupę użytkowników

Anna Respondek 12.09.2017
Facebook
Fotografia: Pexels

Czy ta funkcja spodoba się użytkownikom Facebooka?

Z Facebooka korzystają dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. Dzięki serwisowi społecznościowemu mamy sposobność kontaktowania się z osobami, z którymi nie mamy możliwości się zobaczyć. Jesteśmy też na bieżąco z informacjami na temat naszych dawnych i obecnych przyjaciół. 

Jak się okazuje, to nie wystarcza twórcy Facebooka. Serwis internetowy Motherboard ujawnił, że użytkownicy z Kanady i Nowej Zelandii mogą korzystać z nowej funkcji, która swoim działaniem przypomina Tindera. Użytkownicy aplikacji randkowej na podstawie zdjęć i opisów mogą wybierać osoby, które im się podobają, jeśli będzie to obustronne zainteresowanie, to mogą rozpocząć ze sobą rozmowę poprzez czat. Jak to wygląda w przypadku Facebooka?

giphy-downsized

Nowa funkcja na Facebooku

Jeśli chodzi o Facebooka, nowa funkcja dotyczy jedynie znajomych. Użytkownikowi serwisu wyświetla się pytanie "Czy chcesz spotkać się z (imię znajomego) w tym tygodniu?". Można na nie odpowiedzieć "tak" lub "nie". Druga osoba nie widzi odpowiedzi, dopóki sama nie zareaguje na tę propozycję. Jeśli natomiast obie osoby potwierdzą chęć spotkania, na Messnengerze rozpocznie się między nimi konwersacja.   

Funkcja ta nie ma być kojarzona z portalem randkowym i próbami swatania ludzi. Chodzi o przyjaciół, z którymi trudno nam się zobaczyć. Jak do tej pory nie podano informacji, kiedy nowa funkcja będzie dostępna w innych krajach i czy w ogóle. 

Chcielibyście móc z czegoś takiego skorzystać? ;)

giphy (30)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów