Facebook nie jest bezpiecznym portalem. Tych informacji lepiej nie publikować w sieci

Katarzyna Leszczyńska 22.03.2018
Facebook
Fotografia: Shutterstock.com

Choć Facebook wydaje nam się przyjaznym portalem społecznościowym, w rzeczywistości jest bardzo niebezpieczny. Świadczyć może o tym ostatni wyciek danych.

Nie od dziś wiadomo, że zanim opublikujemy cokolwiek w sieci, warto się nad tym dwa razy zastanowić. To, co już raz trafi do Internetu, zapewne w nim pozostanie. Zwłaszcza na Facebooku, który proponuje nam podawanie informacji o sobie, natomiast to, co opublikujemy na tym portalu społecznościowym, pozostanie na nim na zawsze, nawet jeżeli zdecydujemy się ukryć nasze konto.

Zobacz także: Facebook może być niebezpieczny dla swoich użytkowników. Czym grozi za częste korzystanie z portali społecznościowych?

Ostatnio okazało się, że Facebook jest jeszcze bardziej niebezpieczny, niż nam się wydaje. Firma Cambridge Analytica, zajmująca się reklamą w mediach społecznościowych, pozyskała dane ponad 50 mln użytkowników Facebooka, bez zgody jego twórców. Odpowiedzią zirytowanych internautów stała się akcja #DeleteFacebook, przez którą portal Zuckerberga już stracił fanów, a spółka zaliczyła ogromny spadek na giełdzie.

Mark Zuckerberg napisał, że wraz z pozostałymi twórcami zrobili wszystko, żeby zapobiec wyciekowi informacji i starają się naprawić błędy. Nawet, jeżeli obecnie Facebook miałby się stać nieco bezpieczniejszy, nie oznacza to tego, że jest miejscem, gdzie możemy publikować wszystko. Czego lepiej nie publikować na portalu?

Zobacz także: Rzeczy, którymi nie należy chwalić się na Facebooku. Te irytują użytkowników najbardziej

Czego nie publikować na Facebooku?

Jeżeli zamierzacie nadal korzystać z Facebooka, lepiej nie publikować pewnych informacji, które przy wycieku danych mogą nam jedynie zaszkodzić. Jakich treści lepiej nie publikować w sieci? Zobaczcie w poniższej galerii.

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów