Facebook może być niebezpieczny dla swoich użytkowników. Czym grozi za częste korzystanie z portali społecznościowych?

Katarzyna Leszczyńska 16.03.2018
Czym grozi częste korzystanie z Facebooka?
Fotografia: Shutterstock.com

W dzisiejszych czasach portale społecznościowe są na tyle rozwinięte, że nie wyobrażamy sobie dnia bez skorzystania np. z Facebooka. Zbyt częste używanie go może jednak mieć opłakane skutki. 

Portale społecznościowe są już na tyle popularne, że nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Facebook łączy pokolenia i jest źródłem kontaktów międzyludzkich. Instagram daje nam możliwość dzielenia się z obserwatorami każdą chwilą naszego życia, za pomocą zdjęć. Snapchat natomiast jeszcze bardziej skrócił formę przekazu, co jest dobrze widziane w sieci. Każdy z tych portali ma wiele plusów, jednak może być bardzo groźny.

Zobacz także: Rihanna oburzona reklamą Snapchata. „Wydaliście pieniądze na przyniesienie wstydu ofiarom”. To nie powinno się zdarzyć!

Co nam szkodzi, gdy zbyt często zaglądamy na portale społecznościowe? Wydawać się może, że niewiele. Obecnie jednak jesteśmy niemalże non stop połączeni z Internetem i co chwilę sprawdzamy Facebooka, ze względu na różne, nowe powiadomienia. A nieustanne podłączenie do portali społecznościowych może mieć niekorzystny wpływ na naszą psychikę i nie tylko. Zobaczcie w poniższej galerii, co grozi nam, gdy zbyt często korzystamy z Facebooka i Instagrama.

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów