Skandal na Eurowizji! Taki incydent nie powinien mieć miejsca

Katarzyna Leszczyńska 13.05.2018
Eurowizja 2018: Mężczyzna wtargnął na scenę podczas występu reprezentantki Wielkiej Brytanii, SuRie. Szybko zareagowały służby porządkowe i ochrona ściągnęła go ze sceny.
Fotografia: EAST NEWS

Za nami 63. Konkurs Piosenki Eurowizji. Tym razem odbył się w Lizbonie, ale nie obyło się bez kontrowersji. 

Za nami Eurowizja 2018. Poznaliśmy już zwycięzcę konkursu, którą została reprezentantka Izraela, Netta z utworem "TOY". Od początku była faworytką 63. Konkursu Eurowizji, dlatego też nie było to dla widzów większym zaskoczeniem. W przeciwieństwie do incydentu, który miał miejsce podczas jednego z występów.

Zobacz także: Polska odpadła z Eurowizji. Internauci skomentowali porażkę w swoim stylu

Jeszcze wczoraj przedstawialiśmy wam największe skandale w historii Eurowizji, mając nadzieję, że w tym roku obędzie się bez fajerwerków. Okazuje się, że Eurowizja rządzi się jednak swoimi prawami. Wczorajszego wieczoru na scenie w Lizbonie wydarzyło się coś, czego jeszcze nie było w historii konkursu, a było bardzo ryzykowne dla artystów.

Przerwany występ SuRie

Podczas występu reprezentantki Wielkiej Brytanii – SuRie – doszło do wtargnięcia na scenę tajemniczego mężczyzny. Wyrwał piosenkarce mikrofon i zaczął do niego krzyczeć. Na szczęście szybko zareagowały służby porządkowe i mężczyzna został usunięty ze sceny. Występ wokalistki jednak został przerwany i choć śpiewała dalej, dało się zauważyć, że była roztrzęsiona. Jak na razie nie wiadomo, kim był tajemniczy mężczyzna, ani jaki był cel jego wtargnięcia na scenę.

Zobacz także: Maryla Rodowicz o szansach Gromeego na Eurowizji

W historii Eurowizji podobna sytuacja miała miejsce w 2010 roku, kiedy przerwano występ Hiszpanii. Wówczas reprezentanci tego kraju mogli ponownie zaśpiewać na samym końcu. Tym razem to nie miało miejsca, co mogło być niesprawiedliwe wobec SuRie. Z późniejszych wypowiedzi wokalistki można jednak wywnioskować, że mimo wszystko była zadowolona ze swojego występu. SuRie zaśpiewała podczas Eurowizji utwór "Storm". Zobaczcie cały występ i wtargnięcie mężczyzny w poniższym wideo!

Zobaczcie w poniższej galerii, jakie filmy reprezentują Polskę na tegorocznym festiwalu w Cannes:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów