Epidemia koronawirusa wróci i to ze zdwojoną siłą! Ekspert WHO już widzi sygnały

Kobieta w maseczce spaceruje ulicą w dobie koronawirusa
Fotografia: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

O tym, że epidemia wróci jesienią mówi się od dłuższego czasu. Ekspert WHO twierdzi nawet, że ze zdwojoną siłą! Już zauważył pierwsze sygnały.

Pandemia koronawirusa od kilku miesięcy paraliżuje cały świat. I choć wydawać się może, że najgorsze już za nami i powoli wracamy do normalności, okazuje się, że wielkimi krokami nadchodzi druga fala epidemii, która może być jeszcze gorsza! Przynajmniej taką sytuację przewiduje profesor Martin McKee z Londyńskiej Szkoły Higieny i Chorób Tropikalnych, który jest także ekspertem Światowej Organizacji Zdrowia. Jego słowa przerażają i niestety sprawiają, że szykujemy się na najgorsze.

Zobacz także: Jak teraz będzie wyglądać wizyta w restauracji? GIS przedstawił nowe wytyczne!

Epidemia wróci jesienią ze zdwojoną siłą? Ekspert WHO widzi sygnały

Słowa eksperta pojawiły się na łamach "Rzeczypospolitej". Profesor przekonuje, że na ostateczne zwycięstwo nad koronawirusem będziemy musieli jeszcze poczekać, jednak to nie wszystko.

Martin McKee uważa, że jesienią nadejdzie druga fala epidemii, która będzie znacznie gorsza niż ta, którą przeżyliśmy do tej pory.

Druga fala będzie gorsza od poprzedniej, tego uczy nas doświadczenie poprzednich pandemii. Dopóki nie będzie masowo dostępnej szczepionki, orientacyjnie za rok, dopóty nie można mówić o przełomie w walce z koronawirusem - powiedział profesor.

Co gorsza, ekspert przyznał, że już dostrzega niepokojące sygnały nadchodzącej drugiej fali. Widać to na przykładzie Niemiec, gdzie wskaźnik liczby osób, które średnio zaraża jeden nosicie, wynosił 0,65, a po zniesieniu obostrzeń wzrósł do 1,1.

Boicie się drugiej fali pandemii?

Zobacz także: Premier ogłosił "podstawy nowej normalności". W komentarzach burza! "Słabizna, straszne"

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów