Empik rozdaje bibliotekom 10 tysięcy książek. W ten sposób promuje premiery literackie

Redakcja 17.11.2016
Kobiety trzymająca książki
Fotografia: Pixabay

Nie ma skuteczniejszego sposobu na zachęcenie do czytania niż pokazanie najnowszych publikacji. Jest w czym wybierać. 

Ponad 300 podstawówek z całej Polski, blisko 400 tysięcy ważnych głosów i 10 tysięcy książek do rozdania - właśnie zakończył się konkurs "Dziesięć tysięcy książek dla szkół podstawowych" towarzyszący programowi "Przecinek i Kropka", którego organizatorem jest Empik

We wrześniu, gdy tylko zaczyna się rok szkolny, Empik uruchamia program "Przecinek i Kropka", w którym wybierana jest "Najlepsza Książka Dziecięca". Akcja co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, a w tym roku, jeszcze większym. Projekt został wzbogacony o nowy element - akcję wsparcia dla bibliotek w szkołach podstawowych. 

Zwróciliśmy uwagę na biblioteki w szkołach podstawowych, które są często miejscem pierwszego kontaktu dzieci z literaturą. To tam najmłodsi "połykają haczyk", poznają niezwykłe historie, które rozbudzają wyobraźnię. Jednak nie wszystkie biblioteki mogą zaoferować dzieciom aktualny księgozbiór i ciekawe nowości – mówi Prezes Empiku, Ewa Szmidt-Belcarz. 

I właśnie z myślą o tych, którzy dostęp do książek mają ograniczony, został uruchomiony program, dzięki któremu na półki bibliotek trafią tysiące książek. Przez miesiąc za pomocą specjalnej aplikacji można było oddać jeden głos dziennie na szkołę, która zgłosiła się do konkursu. Każda z nich do formularza zgłoszeniowego musiała dołączyć pracę ilustrującą hasło "Książki są fajne i kropka!". Aby swoją pracą zainteresować głosujących, trzeba było wykazać się nie lada kreatywnością. Oryginalność i staranność też były w cenie. 

Dziś już wiemy, w których bibliotekach półki zapełnią się tysiącami nowych książek. Mikołaj z workiem wypełnionym książkami przyjedzie do Warszawy, Choszczna, Błonia, Ząbek, Bielska Podlaskiego, Piastowa, Góry i Gdańska. Do sukcesu akcji przyczynili się nie tylko ci, którzy zagłosowali w konkursie, ale również klienci Empiku. Na książki została przeznaczona część kwoty z każdej transakcji z użyciem karty Mój Empik. 

Szkoły, które zdobyły najwięcej głosów:

Gdańsk – Szkoła Podstawowa nr 40

Warszawa – Szkoła Podstawowa nr 319

 Choszczno – Szkoła Podstawowa nr 1

Warszawa – Szkoła Podstawowa nr 342

Błonie – Prywatna Szkoła Podstawowa Kolumbus

 Warszawa – Szkoła Podstawowa S.T.O.

Ząbki – Szkoła Podstawowej nr 3

Bielsk Podlaski – Szkoła Podstawowa nr 4

Piastów – Szkoła Podstawowa nr 4

Inowrocław – Szkoła Podstawowa w Górze

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów