Emilia Clarke przeszła trzy operacje mózgu! "Byłam przekonana, że nie przeżyję"

Emilia Clarke w wianku z mocnym makijażem
Fotografia: Instagram/Emilia Clarke

Emilia Clarke po raz pierwszy zdecydowała się na tak szczere wyznanie! Serialowa Daenerys musiała zmierzyć się z tętniakiem mózgu.

Na takie wyznanie aktorka zdecydowała się po raz pierwszy. Emilia Clarke, która w serialu "Gra o Tron" wciela się w postać Daenerys Targaryen, przeszła trzy operacje mózgu, które uratowały jej życie. Okazuje się, że w 2011 roku po raz pierwszy wykryto w jej mózgu tętniaki. W ciągu ostatnich 8 lat aktorka była operowana aż trzykrotnie. Każda z tych operacji była ciężka i niezwykle ryzykowna dla jej życia. Aktorka szczerze o tym opowiedziała w jednym z wywiadów.

Zobacz także: "Gra o Tron": nowa zapowiedź i plakat 8. sezonu są makabryczne!

Emilia Clarke walczyła z tętniakiem

Jak podaje Onet, w 2011 roku, zaraz po zakończeniu pierwszego sezonu "Gry o Tron", w trakcie treningu Emilia poczuła silny ból głowy "jakby elastyczna opaska ściskała jej mózg". Ból utrzymywał się i był coraz większy. 

W pewnym momencie już wiedziałam, co się działo: mój mózg był uszkodzony - powiedziała aktorka w rozmowie z "The New Yorker".

Zaniepokojona aktorka udała się do szpitala na badania i usłyszała diagnozę - tętniak mózgu.

Diagnoza była błyskawiczna: krwotok podpajęczynówkowy, wylew zagrażający życiu, spowodowany krwawieniem do przestrzeni okalającej mózg. Miałam tętniaka, pęknięcie tętnicy. Jak się później dowiedziałam, jedna trzecia przypadków kończy się śmiercią. 

Aktorka przeszła bardzo trudną operację, która trwała aż 3 godziny! Następnie przez dwa tygodnie dochodziła do siebie. Wpadła w depresję, bo nie mogła przypomnieć sobie nawet własnego imienia.

Cierpiałam na afazję. W najgorszych momentach nie chciałam żyć. Prosiłam personel medyczny, by pozwolili mi umrzeć - wyznała aktorka.

Emilia opuściła szpital, jednak po drugiej stronie mózgu był ulokowany kolejny mały tętniak. Aktorka skupiła się na grze w serialu, jednak często musiała brać silne leki przeciwbólowe, w tym morfinę.

Zobacz także: "Gra o Tron" 8: do sieci wyciekł opis pierwszego odcinka! 

Emilia Clarke przeszła 3 operacje czaszki

W 2013 roku po raz kolejny musiała poddać się operacji. Lekarze dwukrotnie otwierali jej czaszkę, ponieważ pierwszy z zabiegów nie przebiegł pomyślnie. Po operacji gwiazda "Gry o Tron" spędziła aż miesiąc w szpitalu! Powrót do zdrowia okazał się jeszcze trudniejszy niż za pierwszym razem.

Straciłam wszelką nadzieję. Nie mogłam spoglądać ludziom w oczy. Miałam ataki paniki. Byłam przekonana, że nie przeżyję. Teraz jednak jestem w stu procentach sobą. 

Po tamtych dramatycznych momentach aktorka zdążyła już dojść do siebie. Stworzyła fundację, która pomaga ludziom cierpiącym na uszkodzenie mózgu. A my niedługo znów będziemy mogli cieszyć się stworzoną przez nią postacią w 8. sezonie "Gry o Tron". Serial na antenę HBO powróci 14 kwietnia.

Zobacz także: "Gra o Tron" 8 już niedługo w HBO! Wszystko, co powinieneś wiedzieć o finałowym sezonie serialu

Emilia Clarke zachwyciła nas swoją kreacją na gali rozdania Oscarów 2019! Kto jeszcze wypadł najlepiej na czerwonym dywanie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów