Elżbieta II abdykuje przez seksskandal z udziałem księcia Andrzeja? Tabloid podaje dokładną datę

Marianna Bereza 29.11.2019
Elżbieta II
Fotografia: Tolga Akmen/Press Association/East News

Już niedługo brytyjska królowa miałaby przejść na emeryturę. Kiedy to nastąpi?

Brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja! Prasa na Wyspach rozpisuje się na temat rzekomej abdykacji brytyjskiej królowej. Wszystko za sprawą seksskandalu z udziałem syna Elżbiety II. Jak donosi "The Sun", matka księcia Andrzeja mogłaby przejść na emeryturę już za dwa lata.

Ostatnio członkowie rodziny królewskiej przeżywają trudne chwile. Wszystko za sprawą seksafery, w którą jest zamieszany książę Andrzej. 35-letnia Virginia Roberts Giuffre, jedna z ofiar amerykańskiego biznesmena Jeffreya Epsteina, oskarżonego o handel nieletnimi, twierdzi, że była zmuszana do odbywania stosunków płciowych z osobami z wyższych sfer. Z jej usług miał korzystać m.in. syn Elżbiety II i Filipa, Andrzej. Według Giuffre książę miał trzykrotnie dopuścić się na niej gwałtu.

Po emisji wywiadu, którego książę Yorku udzielił BBC, w mediach zawrzało. Andrzej postanowił więc wycofać się z pełnienia obowiązków publicznych, a jego matka, królowa Elżbieta, wyraziła na to zgodę.

Elżbieta II abdykuje? Tabloid podaje dokładną datę

"The Sun" donosi, że do przejścia Elżbiety II na emeryturę mogłoby dojść zaraz po jej 95. urodzinach, czyli w kwietniu 2021 roku. Eksperci królewscy podają, że w takim samym wieku był książę Filip, kiedy zrezygnował z pełnienia obowiązków reprezentacyjnych.

Według "The Sun" królowa część najważniejszych zadań przekaże swojemu synowi, księciu Karolowi, który miałby zostać Księciem Regentem. Oznacza to, że nie będzie oficjalnie królem.

Brytyjskie media informują, że książę Walii spotkał się ostatnio ze swoim ojcem, księciem Filipem i rozmawiał o skandalu związanym z księciem Andrzejem. Po wycofaniu się młodszego syna Elżbiety II z życia publicznego Karol musiał przejąć część obowiązków brata.

Myślicie, że królowa Elżbieta II przejdzie niedługo na emeryturę?

Interesujesz się brytyjską rodziną królewską? Sprawdź swoją wiedzę na jej temat w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów