Elton John wspomina Michaela Jacksona. "Był naprawdę chory psychicznie"

Marianna Bereza 15.10.2019
Elton John
Fotografia: MAR/Capital Pictures/EAST NEWS

Do sprzedaży trafiła autobiografia Eltona Johna. Muzyk poświęcił fragment książki wspomnieniom o relacji z "królem popu".

Elton John napisał autobiografię. Jej premiera przypada na 15 października. Piosenkarz zdradził w niej smaczki ze świata ze show-biznesu i poświęcił kilka zdań kolegom po fachu, m.in. Michaelowi Jacksonowi. Jego słowa zasmucą fanów "króla popu". Autor hitów "Sacrifice" i "Rocket man" stwierdził, że legendarny muzyk zdradzał objawy choroby psychicznej.

"Me: Elton John" - taki tytuł nosi autobiografia znanego wokalisty. Elton John ujawnił w niej anegdoty dotyczące królowej Elżbiety oraz jeden rozdział poświęcił księżnej Dianie. Okazuje się, że w książce znalazło się również wspomnienie na temat Michela Jacksona.

Michael Jackson w autobiografii Eltona Johna. Jak go sportretował?

Fragmenty publikacji zacytował portal independent.co.uk. Elton John zdradza, że po raz pierwszy poznał muzyka, kiedy ten miał 13 lat.

Był najbardziej uroczym dzieciakiem, jakiego można sobie wyobrazić. Jednak w pewnym momencie zaczął izolować się od świata i rzeczywistości, jak kiedyś Elvis Presley - wspominał.

Okazuje się, że kilka dekad później Jackson nie przypominał już wesołego nastolatka. Zdaniem Eltona Johna zaczęło się dziać z nim coś niedobrego. Bohater filmu "Rocketman" przytacza w książce historię, z której jasno wynika, że "król popu" nie znajdował wspólnego języka z dorosłymi. 

Wstał od stołu bez słowa i zniknął. W końcu znaleźliśmy go, dwie godziny później, w domku na terenie Woodside, w którym mieszkała moja gospodyni. Siedziała tam i patrzyła, jak Michael Jackson po cichu gra w gry wideo z jej 11-letnim synem - czytamy.

To ostatecznie utwierdziło Eltona Johna w tym, że Jackson postradał zmysły, a on sam czuł się coraz bardziej niekomfortowo w jego towarzystwie.

Bóg wie, co działo się w jego głowie i Bóg wie, jakie leki zażywał. Ale za każdym razem, gdy widziałem go w ostatnich latach, zdawałem sobie sprawę, że biedak zupełnie stracił głowę. W najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Naprawdę był chory psychicznie, a przebywanie z nim było niepokojące - wyznał muzyk.

Wspomnienia Eltona Johna raczej nie spodobają się fanom "króla popu". Przeczytacie autobiografię?

Zobacz także: Księżna Diana była chora psychicznie? Jej terapeuta ujawnia szokujące fakty!

Ile wiesz o "królu popu"? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik!

Michael Jackson
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz Michaela Jacksona? Quiz tylko dla prawdziwych fanów

Michael Jackson

1. Gdzie i kiedy urodził się Michael Jackson?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów