Elton John wspomina ostatnie miesiące życia Freddiego Mercury'ego. Dostał od muzyka wyjątkowy prezent

Paulina Ermel 03.12.2018
Elton John i Freddie Mercury
Fotografia: Eastnews

Brytyjczyk wydał kilka lat temu biografię, w której wspominał zmarłego przyjaciela. Z okazji premiery filmu "Bohemian Rhapsody" zagraniczne media postanowiły przypomnieć jej fragmenty.

Na początku listopada swoją premierę miał film pt. "Bohemian Rhapsody", opowiadający o karierze Freddiego Mercury'ego - jednego z najzdolniejszych muzyków i wokalistów na świecie. W związku z premierą filmu, w którym postać Freddiego zagrał Rami Malek, znów żywe stały się wspomnienia o Mercurym. "Mail Online" postanowił przypomnieć, jak o swoim przyjacielu opowiadał Elton John. Fragmenty biografii Eltona sprawiają, że do oczu cisną się łzy.

Elton John wspomina Freddiego Mercury'ego

W 2013 roku Elton John wydał biografię pt. "Miłość jest lekarstwem". W książce nie mogło zabraknąć wzmianek o jednym z najlepszych przyjaciół Johna - o Freddiem Mercurym. Elton był jedną z nielicznych osób, której Freddie zwierzył się z tego, że choruje na AIDS. John towarzyszył mu także w ostatnich miesiącach życia - m.in. regularnie odwiedzał go w londyńskim domu przy Garden Lodge. Jak Elton wspominał przyjaciela?

Zobacz także: Rami Malek jako Freddie Mercury! Opublikowano zdjęcia z filmu o legendzie rocka

John w swojej książce nazwał Freddiego "światłością dla świata". Wszystko dlatego, że artysta zawsze bardzo opiekował się swoimi bliskimi i troszczył się o nich bardziej niż o siebie. Kiedy choroba była już coraz bardziej widoczna, a muzyk tracił siły, i tak nagrywał materiał na płytę "Made in Heaven" - aby jego bracia z Queen mogli wydać ją po śmierci Freddiego.

Wiedział, że nadchodzi bolesna śmierć, ale był odważny. Nadal występował z Queen, wciąż bawił i szokował. Do końca pozostał tym samym wspaniałomyślnym człowiekiem, jakim był zawsze - czytamy w biografii Eltona.

Mercury do tego stopnia dbał o bliskich, że przed śmiercią zdążył przygotować dla nich świąteczne prezenty! Choć sam Gwiazdki nie dożył - zmarł 24 listopada, dokładnie miesiąc przed świętami - podarunki dotarły do jego przyjaciół na czas.

Zobacz także: Niesamowity cover największego hitu Queen. To trzeba zobaczyć!

Elton John dostał od Mercury'ego obraz Henry'ego Scotta Tuke'a. Do prezentu dołączona była karteczka, w której Freddie pisał o Eltonie "Sharon" - muzyk słynął z tego, że wszystkim swoim męskim przyjaciołom nadawał żeńskie imiona/przydomki.

Droga Sharon, mam nadzieję, że prezent ci się spodoba. Uściski, Melina. Wesołych Świąt.

Tęsknicie za wokalistką Queen?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Gwiazdy, które są znane na całym świecie, mają swoje dziwne upodobania i przyzwyczajenia. Poznajcie największe dziwactwa gwiazd, o których prawie nikt nie wie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów