Ellen DeGeneres była molestowana przez ojczyma. Opowiedziała o tym w programie Davida Lettermana

Magdalena Barszczak 29.05.2019
Ellen DeGeneres
Fotografia: AFP/EAST NEWS

Amerykanka stała się ofiarą mężczyzny, kiedy skończyła 15 lat.

Gospodyni popularnego talk-show Ellen DeGeneres gościła w ostatnim odcinku programu Davida Lettermana "My Nex Guest Needs No Introduction" ("Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać"), który w piątek ukaże się na platfomie Netflix. Amerykańska scenarzystka i aktorka zdobyła się na szokujące wyznanie. Od 15. roku życia była molestowana przez ojczyma.

Ellen DeGeneres o molestowaniu seksualnym

DeGeneres po raz pierwszy opowiedziała o traumie, jaką przeżyła w dzieciństwie, w 2005 roku. Od tamtego czasu nie komentowała tematu. U Lettermena wyznała, że jest zła na siebie. Była zbyt słaba, żeby się temu przeciwstawić.

Kiedy Amerykanka była nastolatką, jej matka ponownie wyszła za mąż. Wkrótce po ślubie u Betty DeGeneres zdiagnozowano raka piersi i przeszła mastektomię. Ojczym Ellen wykorzystał te informacje, żeby się zbliżyć do pasierbicy. Kiedy jego żony nie było w domu, tłumaczył Ellen, że musi dotknąć jej piersi, żeby sprawdzić, czy ta nie ma guza nowotworowego.

Nic na ten temat nie wiedziałam, więc przekonał mnie do tego. Później zrobił to znów. Raz próbował wyważyć moje drzwi, ale wybiłam okno i uciekłam, bo wiedziałam, że będzie chciał czegoś więcej – wyznała.

Początkowo DeGeneres nie mówiła o niczym matce. Chciała ją chronić, poza tym widziała, że jest szczęśliwa. Kiedy w końcu odważyła się powiedzieć o wszystkim mamie, ta nie chciała jej wierzyć. Dopiero po 18 latach zdała sobie sprawę, czego doświadczyła jej córka i rozwiodła się z mężem.

Ellen wróciła do tego tematu tylko w jednym celu. Chce, aby inne dziewczyny nie pozwalały wyrządzać sobie krzywdy.

Kiedy widzę ofiary, które zdecydowały się przemówić, złoszczę się, że wiele osób im nie wierzy. Bo my nie zmyślamy – podsumowała.

Zobacz także: 5 seriali, o których było najgłośniej w tym roku! Widziałeś wszystkie? 

Netflix dba o swoje seriale pod względem budżetowym. Na liście najdroższych produkcji Netflixa są bardziej i mniej znane seriale. Niektóre tytuły was zaskoczą.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów